Corona Brașov rămâne în cursa pentru play-off după victoria cu CSM Târgu Mureș
12 ore în urmăLiga 1: Programul etapei a patra din faza secundă
17 ore în urmăFC Argeș și CSO Voluntari, duel direct pentru poziția a treia în clasament
18 ore în urmăU-BT Cluj-Napoca primește vizita celor de la CSM Constanța în penultima etapă din Top 10
19 ore în urmăCSM Oradea, în fața ultimei reprezentații pe teren propriu în sezonul regulat
20 ore în urmăFederația Română de Baschet a anunțat componența grupelor din cadrul Campionatului Național U13 la masculin și feminin pentru Turneele 3 și 4. Ultimele jocuri din anul calendaristic 2021 vor avea loc în cadrul T3, în perioada 11-12 decembrie.
În întrecerea feminină există șase grupe, iar în cea masculină sunt 12 grupe, asemenea primei faze a campionatului.
Iată componența grupelor:
U13 Feminin
Grupa 1 – ACS NBS Cluj-Napoca, ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca, LAPI Dej, CSȘ Sibiu
Grupa 2 – ACS Rookies Oradea, ACS Gladius Târgu Mureș, CS Universitatea - Valbon Arad, ACS Wildcats Baia Mare
Grupa 3 – LT Lucian Blaga Reghin, ACS Dan Dacian București, CSȘ Ploiești, CSO Voluntari
Grupa 4 – CS Câmpina, ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe, CS Olimpia București, CSM Târgu Jiu
Grupa 5 – CSȘ Alexandria, Sportul Studențesc București, CSȘ Botoșani, CSȘ 6 Shooting Stars București
Grupa 6 – CN Mihai Eminescu Oradea, CS Concordia Chiajna, CSM Mediaș
U13 Masculin
Grupa 1 – CSM CSU LPS Oradea, ACS Gladius Lucky Dragons Târgu Mureș
Grupa 2 – ACS Alpha Sport Team Sibiu, ACS Wildcats Baia Mare, LPS Târgu Mureș, CSM VSKC Miercurea Ciuc
Grupa 3 – ACS U-BT 1 Cluj-Napoca, ACS U-BT 2 Cluj-Napoca, CSȘ Brașovia Brașov, ABC CSU Sibiu
Grupa 4 – ACS StoMart Iași, CSM Odorheiu Secuiesc, ACS Isports Ploiești, ABC Play București
Grupa 5 – ACSB Șoimii Albi București, CSM Ploiești, ABC Leii București, CS Dinamo CSȘ 6 București
Grupa 6 – ACS ID Îngerii Băniei Craiova, CSU Știința Slam A București, ACS Primo Megaball Pitești, ACS Cuza Pirates Brăila
Grupa 7 – ABC Laguna Negru București, ACS Champions București-Craiova, CS Magic Champions București, CSU Știința Slam B București
Grupa 8 – ACS Dan Dacian București, CS Fly OC Constanța, ABC Athletic Constanța, CSȘ Târgoviște
Grupa 9 – ACS Axiopolis Sport Cernavodă, Academia de Baschet Phoenix Galați, ABC Laguna Alb București, CSM 2007 Focșani
Grupa 10 – LPS Bihorul CSM Oradea, ACS Transilvania Brașov, ACS U-BT 3 Cluj-Napoca
Grupa 11 – ACS Cormoran Constanța, ACS Stars Iași, ACS Pantera Baschet Ploiești
Grupa 12 – CSO Voluntari, ACS Baller București, ACS Baschet Team Giurgiu, LPS Viitorul Pitești
Faza a doua a competiției se încheie în 19-20 februarie 2022, când este programat Turneul 4 conform calendarului FRB.
*foto: Facebook Club Sportiv PRIMO MegaBall Pitești
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!