Prima reacție a oficialilor SCM Timișoara privind tragerea la sorți din Cupa României

Timișorenii vor întâlni echipa gazdă, U-BT Cluj, în Final Four

10:59 | 21.01.2020 0

Branko Cuic despre Final Four: „Va fi un eveniment dedicat pentru fanii noștri”

Directorul sportiv al lui U-BT Cluj-Napoca își dorește o atmosferă ca „pe vremuri”

15:45 | 20.01.2020 1
Cupa României Masculin
BC CSU Sibiu BC CSU Sibiu 78
77 U BT Cluj-Napoca U BT Cluj-Napoca

Mihai Silvășan: „Cel mai important e că am reușit să ne calificăm în Final Four”

Antrenorul lui U-BT Cluj-Napoca a analizat înfrângerea suferită de alb-negri la Sibiu

21:55 | 15.01.2020 1

Dan Fleșeriu: „Din fericire am reușit să obținem victoria, din păcate nu contează deoarece calificarea este a Clujului”

Antrenorul lui CSU Sibiu a dat o scurtă declarație după victoria în fața marii rivale

21:50 | 15.01.2020 0
CSU Sibiu BC CSU Sibiu 78
77 U BT Cluj-Napoca U BT Cluj

CSU Sibiu reușește un run de 16-0 în sub 3 minute de joc și învinge U-BT Cluj-Napoca

În ciuda victoriei sibienilor, Clujul devine a treia echipă calificată în Final Four-ul Cupei României

20:48 | 15.01.2020 14

Mihai Silvășan: „Vrem să ne revanșăm și să facem un joc la înălțime”

Antrenorul lui U-BT a anunțat revenirea lui Karlo Zganec în angrenajul echipei

12:00 | 15.01.2020 0
SCM "U" SCM "U" Craiova 65
77 CSM CSU Oradea Oradea

Cristian Achim: „Va fi un meci complicat pe care va trebui să-l tratăm cu mare atenție”

CSM CSU Oradea se duelează cu SCM U Craiova în sferturile de finală ale Cupei României

11:50 | 15.01.2020 0