Dan Fleșeriu: „Banca noastră nu ne-a ajutat deloc”

CSU Sibiu a pierdut partida cu CSO Voluntari cu scorul de 91 la 83.

Antrenorul sibienilor, Dan Fleșeriu, a tras concluziile după înfrângerea suferită.

🎙Dan Fleșeriu, după partida din această seară, cu CSO Voluntari!

Posted by BC CSU Sibiu on Wednesday, November 11, 2020

A câștigat echipa mai experimentată, din păcate pentru noi avem probleme mari la capitolul experiență.

Banca noastră nu ne-a ajutat deloc astăzi...sau mai deloc...În sfertul doi am încercat să rotesc jucători...nu se poate să jucăm doar în 5 oameni permanent...și am pierdut cu 10 puncte, în condițiile în care restul sferturilor au fost echilibrate. Va trebui să jucăm mult mai bine și în mai mulți jucători ca să și câștigăm meciuri.

Fleșeriu a fost 8 jucători în partida cu ilfovenii, însă 4 baschetbaliști (Torok, Cooper, Tohătan și Philmore) au bifat peste 33 de minute de joc. Mai mult de atât, fostul internațional român Rolland Torok a fost integralist.

CSU Sibiu va întâlni mâine, 13 noiembrie, de la ora 19:30. într-un meci decisiv pe SCM Timişoara. Sibienii vor fi nevoiţi să câştige la cel puţin 6 puncte partida contra bănăţenilor pentru a fi siguri că prind turneul final al Cupei României.

*foto: facebook BC CSU Sibiu