| Pct./meci | Rec./meci | PD/meci | Eff | |
|---|---|---|---|---|
| LNBM | 11.4 | 4.7 | 1.1 | 12.1 |
| C.R Masc. | 9.3 | 3.6 | 0.9 | 7.7 |
| Puncte | 33 | @ SCM "U" | LNBM |
|---|---|---|---|
| Recuperari | 12 | @ Corona Braşov | LNBM |
| Pase decisive | 3 | @ Târgu-Jiu | LNBM |
| 1. | SCM "U" Craiova | 01.08.2022 - 15.06.2023 |
|---|---|---|
| 2. | SCM "U" Craiova | 23.01.2025 - 15.06.2025 |
| 3. | CSM Corona Braşov | 01.08.2025 - - |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 32 | 23:47 | 3.2 | 5.4 | 57.7% | 0.6 | 2.0 | 23.7% | 2.8 | 3.5 | 66.7% | 2.2 | 2.6 | 4.8 | 1.0 | 3.4 | 3.5 | 0.5 | 1.4 | 0.3 | 11.1 | 12.0 | 0.3 | 7.7 | 11.8 |
| Medie totala | 85 | 24:28 | 2.8 | 4.6 | 59.9% | 1.0 | 3.0 | 26.5% | 3.6 | 2.8 | 64.4% | 1.7 | 3.0 | 4.7 | 1.1 | 3.4 | 3.8 | 0.5 | 1.3 | 0.3 | 11.4 | 12.1 | 0.2 | 7.8 | 12.2 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 32 | 761:33 | 103.0 | 174.0 | 57.7% | 20.0 | 64.0 | 23.7% | 89.0 | 112.0 | 79.5% | 69.0 | 83.0 | 152.0 | 33.0 | 110.0 | 113.0 | 15.0 | 44.0 | 10.0 | 355.0 | 383.0 | 8.0 | 246.0 | 378.0 |
| Total | 85 | 2080:29 | 241 | 390 | 59.9% | 83 | 256 | 26.5% | 304 | 236 | 64.4% | 146 | 254 | 400 | 90 | 286 | 323 | 41 | 107 | 26 | 967 | 1027 | 20 | 664.0 | 1040 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 2 | 20:35 | 2.0 | 4.5 | 40.0% | 1.0 | 1.5 | 75.0% | 3.5 | 5.0 | 81.0% | 2.0 | 2.5 | 4.5 | 1.0 | 4.0 | 6.0 | 0.5 | 1.5 | 0.5 | 10.5 | 11.0 | 1.0 | 7.0 | 12.5 |
| Medie totala | 7 | 23:32 | 2.3 | 4.9 | 47.6% | 0.7 | 3.1 | 28.6% | 3.3 | 2.6 | 64.1% | 1.4 | 2.1 | 3.6 | 0.9 | 3.3 | 4.4 | 0.3 | 1.1 | 0.6 | 9.3 | 7.7 | -0.3 | 4.9 | 7.7 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 2 | 41:10 | 4.0 | 9.0 | 40.0% | 2.0 | 3.0 | 75.0% | 7.0 | 10.0 | 70.0% | 4.0 | 5.0 | 9.0 | 2.0 | 8.0 | 12.0 | 1.0 | 3.0 | 1.0 | 21.0 | 22.0 | 2.0 | 14.0 | 25.0 |
| Total | 7 | 164:46 | 16 | 34 | 47.6% | 5 | 22 | 28.6% | 23 | 18 | 64.1% | 10 | 15 | 25 | 6 | 23 | 31 | 2 | 8 | 4 | 65 | 54 | -2 | 34.0 | 54 |
Corona Brașov a obținut o victorie nesperată în fața lui FC Argeș Pitești
Gruparea de sub Tâmpa a perfectat transferul primului jucător străin din această vară
Baschetbalistul oltenilor a reușit cea mai bună evoluție a sezonului și a condus Craiova către primul succes din ultimele cinci partide
Pivotul sârb se întoarce la KK Zlatibor, echipă pentru care a evoluat în sezonul 2021-22
SCM U Craiova se întâlnește cu CS Rapid București în etapa a 18-a
Toți jucătorii au minim 25 de unități la capitolul eficienței