| Pct./meci | Rec./meci | PD/meci | Eff | |
|---|---|---|---|---|
| LNBM | 4.6 | 2.6 | 0.6 | 5.9 |
| C.R Masc. | 4.5 | 2.9 | 0.9 | 6.6 |
| SCRM | 3.0 | 2.0 | 0.0 | 3.0 |
| Puncte | 30 | @ BCM U | LNBM |
|---|---|---|---|
| Recuperari | 14 | @ Otopeni | LNBM |
| Pase decisive | 5 | @ Dinamo | LNBM |
| 1. | CS Otopeni | 01.08.2008 - 01.06.2010 |
|---|---|---|
| 2. | CSA Steaua Sharks București | 01.08.2010 - 01.06.2011 |
| 3. | CS Otopeni | 01.08.2011 - 12.01.2012 |
| 4. | CSM CSU Oradea | 12.01.2012 - 01.06.2019 |
| 5. | SCM "U" Craiova | 01.07.2019 - 31.05.2024 |
| 6. | Vulturii | 01.08.2018 - - |
| 7. | FC Argeș Pitești | 01.08.2024 - 15.06.2025 |
| 8. | SCM "U" Craiova | 01.08.2025 - - |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 33 | 17:23 | 1.2 | 1.6 | 63.2% | 0.4 | 1.3 | 20.7% | 0.8 | 1.4 | 33.3% | 0.8 | 1.7 | 2.5 | 0.8 | 2.5 | 1.3 | 0.5 | 0.4 | 0.3 | 4.5 | 6.5 | 5.2 | 3.6 | 5.2 |
| Medie totala | 476 | 15:20 | 1.6 | 2.5 | 50.3% | 0.3 | 0.8 | 13.7% | 1.4 | 0.9 | 29.4% | 1.0 | 1.7 | 2.7 | 0.6 | 2.2 | 1.0 | 0.3 | 0.8 | 0.5 | 4.8 | 6.2 | 1.9 | 2.9 | 4.2 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 33 | 574:07 | 40.0 | 53.0 | 63.2% | 14.0 | 44.0 | 20.7% | 28.0 | 45.0 | 62.2% | 27.0 | 56.0 | 83.0 | 27.0 | 84.0 | 42.0 | 15.0 | 12.0 | 11.0 | 150.0 | 214.0 | 172.0 | 119.0 | 172.0 |
| Total | 476 | 7306:07 | 758 | 1208 | 50.3% | 119 | 363 | 13.7% | 683 | 430 | 29.4% | 477 | 819 | 1296 | 305 | 1035 | 453 | 127 | 365 | 244 | 2303 | 2956 | 552 | 824.0 | 1206 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 3 | 25:11 | 1.3 | 2.3 | 41.7% | 0.3 | 3.0 | 6.7% | 1.3 | 1.3 | 66.7% | 2.0 | 1.3 | 3.3 | 1.0 | 4.3 | 2.0 | 2.0 | 1.0 | 0.7 | 5.0 | 7.3 | 2.3 | 3.7 | 4.7 |
| Medie totala | 55 | 18:56 | 1.5 | 2.6 | 40.3% | 0.2 | 0.8 | 10.9% | 1.5 | 1.1 | 32.8% | 1.2 | 2.0 | 3.1 | 1.0 | 2.1 | 1.1 | 0.4 | 0.8 | 0.7 | 4.8 | 7.1 | 2.1 | 3.6 | 5.6 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 3 | 75:34 | 4.0 | 7.0 | 41.7% | 1.0 | 9.0 | 6.7% | 4.0 | 4.0 | 100.0% | 6.0 | 4.0 | 10.0 | 3.0 | 13.0 | 6.0 | 6.0 | 3.0 | 2.0 | 15.0 | 22.0 | 7.0 | 11.0 | 14.0 |
| Total | 55 | 1041:37 | 85 | 144 | 40.3% | 12 | 45 | 10.9% | 83 | 60 | 32.8% | 64 | 108 | 172 | 53 | 116 | 61 | 21 | 45 | 36 | 266 | 388 | 65 | 111.7 | 174 |
Veteranul lui SCM Craiova ne-a acordat un interviu înaintea seriei cu U-BT Cluj din semifinalele LNBM
Oltenii mai au nevoie de o victorie în două meciuri pentru a se califica în penultimul act al LNBM
Baschetbalistul în vârstă de 34 de ani se pregătește să înceapă al șaselea sezon în Bănie
Căpitanul lui SCM U Craiova face pasul către o echipă ce va evolua în cupele europene
Oltenii își doresc continuarea colaborării cu Topias Palmi
Doi jucători se regăsesc și în echipa ideală a rundei