| Pct./meci | Rec./meci | PD/meci | Eff | |
|---|---|---|---|---|
| LNBM | 2.1 | 0.7 | 0.4 | 1.9 |
| C.R Masc. | 3.2 | 1.5 | 0.6 | 3.5 |
| Liga I M. | 17.3 | 5.3 | 2.9 | 17.1 |
| Puncte | 33 | @ Oradea | Liga I M. |
|---|---|---|---|
| Recuperari | 11 | @ Vâlcea 1924 | Liga I M. |
| Pase decisive | 8 | @ Oradea | Liga I M. |
| 1. | BC CSU Sibiu | 01.08.2021 - 20.06.2022 |
|---|---|---|
| 2. | CSU Sibiu 2 | 01.11.2021 - 20.06.2022 |
| 3. | CSM CSU Oradea | 01.08.2022 - - |
| 4. | CSM Oradea 2 | 01.10.2022 - 31.05.2024 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 32 | 15:18 | 0.5 | 1.1 | 23.4% | 0.8 | 2.7 | 21.2% | 0.4 | 0.7 | 18.0% | 0.3 | 1.2 | 1.5 | 0.7 | 1.9 | 1.3 | 0.3 | 0.8 | 0.0 | 3.8 | 2.9 | 0.0 | 1.4 | 2.3 |
| Medie totala | 130 | 10:08 | 0.4 | 0.8 | 25.9% | 0.6 | 1.6 | 18.9% | 0.5 | 0.3 | 14.6% | 0.2 | 0.7 | 0.9 | 0.6 | 1.0 | 0.7 | 0.2 | 0.4 | 0.0 | 2.8 | 2.6 | 0.3 | 1.5 | 2.1 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 32 | 489:59 | 17.0 | 35.0 | 23.4% | 25.0 | 86.0 | 21.2% | 14.0 | 23.0 | 60.9% | 11.0 | 37.0 | 48.0 | 23.0 | 60.0 | 41.0 | 11.0 | 25.0 | 0.0 | 123.0 | 92.0 | 1.0 | 44.0 | 73.0 |
| Total | 130 | 1317:28 | 54 | 108 | 25.9% | 72 | 207 | 18.9% | 62 | 44 | 14.6% | 32 | 85 | 117 | 78 | 132 | 85 | 29 | 54 | 2 | 368 | 333 | 35 | 199.0 | 279 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 3 | 09:31 | 0.0 | 0.0 | 0.0% | 0.7 | 1.7 | 50.0% | 0.7 | 0.7 | 33.3% | 0.7 | 1.0 | 1.7 | 0.7 | 2.3 | 0.7 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 2.7 | 4.0 | -5.0 | 1.7 | 2.3 |
| Medie totala | 15 | 15:02 | 0.2 | 0.5 | 10.0% | 0.9 | 2.3 | 39.7% | 0.5 | 0.5 | 23.3% | 0.7 | 0.9 | 1.7 | 0.7 | 1.3 | 0.7 | 0.2 | 0.6 | 0.1 | 3.7 | 3.9 | 4.5 | 2.3 | 3.2 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 3 | 28:33 | 0.0 | 0.0 | 0.0% | 2.0 | 5.0 | 50.0% | 2.0 | 2.0 | 100.0% | 2.0 | 3.0 | 5.0 | 2.0 | 7.0 | 2.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 8.0 | 12.0 | -15.0 | 5.0 | 7.0 |
| Total | 15 | 225:32 | 3 | 8 | 10.0% | 14 | 35 | 39.7% | 8 | 7 | 23.3% | 11 | 14 | 25 | 11 | 20 | 10 | 3 | 9 | 1 | 55 | 59 | 67 | 34.0 | 48 |
Tânărul baschetbalist se pregătește pentru al patrulea sezon consecutiv la vicecampioana României
Jucătorul lui CSM Oradea a evoluat 16 minute în duelul cu U-BT și a arătat mult curaj
Luca Năstruț se află în premieră pe această listă
„Este o onoare să fac parte din această echipă”
Trei jucători vin din același meci
Năstruț a fost împrumutat la BC CSU Sibiu în stagiunea precedentă