| Pct./meci | Rec./meci | PD/meci | Eff | |
|---|---|---|---|---|
| LNBM | 3.7 | 1.3 | 0.8 | 3.3 |
| C.R Masc. | 5.2 | 1.6 | 1.1 | 4.5 |
| SCRM | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 |
| Puncte | 17 | @ Phoenix | LNBM |
|---|---|---|---|
| Recuperari | 8 | @ Vâlcea 1924 | LNBM |
| Pase decisive | 4 | @ Ploiești | LNBM |
| 1. | FC Argeș Pitești | 07.08.2020 - 20.06.2022 |
|---|---|---|
| 2. | CSO Voluntari | 01.08.2022 - 15.06.2023 |
| 3. | CSM Focșani | 01.08.2023 - 31.05.2024 |
| 4. | CSM Galaţi | 01.08.2024 - - |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 33 | 21:48 | 1.3 | 2.2 | 50.7% | 1.4 | 4.4 | 30.7% | 0.8 | 1.1 | 28.5% | 0.7 | 1.8 | 2.5 | 0.9 | 2.3 | 1.4 | 0.5 | 1.7 | 0.1 | 7.6 | 5.9 | -11.6 | 3.5 | 4.9 |
| Medie totala | 172 | 14:35 | 0.7 | 1.3 | 31.1% | 0.8 | 2.4 | 26.1% | 0.6 | 0.4 | 17.3% | 0.4 | 1.0 | 1.4 | 0.9 | 1.5 | 0.7 | 0.4 | 0.9 | 0.0 | 4.3 | 3.8 | -4.3 | 2.3 | 3.0 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 33 | 719:25 | 43.0 | 71.0 | 50.7% | 47.0 | 144.0 | 30.7% | 25.0 | 37.0 | 67.6% | 24.0 | 59.0 | 83.0 | 30.0 | 75.0 | 47.0 | 18.0 | 55.0 | 4.0 | 252.0 | 195.0 | -382.0 | 115.0 | 163.0 |
| Total | 172 | 2509:43 | 119 | 223 | 31.1% | 140 | 406 | 26.1% | 106 | 73 | 17.3% | 75 | 174 | 249 | 153 | 250 | 121 | 76 | 151 | 7 | 731 | 662 | -744 | 400.0 | 510 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 2 | 21:28 | 0.5 | 0.5 | 50.0% | 1.5 | 4.0 | 30.0% | 1.5 | 2.0 | 75.0% | 0.0 | 2.5 | 2.5 | 1.5 | 2.5 | 1.5 | 0.0 | 3.0 | 0.0 | 7.0 | 5.0 | -2.5 | 2.5 | 4.0 |
| Medie totala | 14 | 18:07 | 1.2 | 1.7 | 41.8% | 0.7 | 2.7 | 19.7% | 1.3 | 1.0 | 45.1% | 0.4 | 1.3 | 1.7 | 1.1 | 2.1 | 1.1 | 0.1 | 0.9 | 0.0 | 5.6 | 4.9 | 2.7 | 2.7 | 3.7 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 2 | 42:57 | 1.0 | 1.0 | 50.0% | 3.0 | 8.0 | 30.0% | 3.0 | 4.0 | 75.0% | 0.0 | 5.0 | 5.0 | 3.0 | 5.0 | 3.0 | 0.0 | 6.0 | 0.0 | 14.0 | 10.0 | -5.0 | 5.0 | 8.0 |
| Total | 14 | 253:41 | 17 | 24 | 41.8% | 10 | 38 | 19.7% | 18 | 14 | 45.1% | 6 | 18 | 24 | 16 | 29 | 16 | 2 | 13 | 0 | 78 | 68 | 38 | 38.0 | 52 |
Transferuri anunțate de gruparea de la Dunăre
Tânărul baschetbalist va începe al 4-lea sezon al carierei
Vicecampioana României este la cel de-al doilea român transferat în această vară
Jucătorul lui FC Argeș a avut cea mai bună prestație personală în Liga Națională