| Pct./meci | Rec./meci | PD/meci | Eff | |
|---|---|---|---|---|
| LNBM | 17.5 | 7.1 | 5.5 | 21.1 |
| C.R Masc. | 17.5 | 4.5 | 3.5 | 17.0 |
| Puncte | 37 | @ Focșani | LNBM |
|---|---|---|---|
| Recuperari | 13 | @ Focșani | LNBM |
| Pase decisive | 16 | @ Laguna București | LNBM |
| 1. | CSM Târgu Jiu | 01.08.2023 - 31.05.2024 |
|---|---|---|
| 2. | FC Argeș Pitești | 16.02.2026 - - |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 13 | 26:26 | 3.7 | 8.1 | 45.8% | 0.8 | 2.4 | 22.9% | 3.4 | 4.8 | 56.0% | 1.7 | 4.8 | 6.5 | 2.8 | 2.5 | 4.5 | 1.6 | 2.2 | 0.4 | 13.1 | 14.8 | -0.6 | 9.8 | 16.2 |
| Medie totala | 49 | 29:57 | 5.6 | 10.8 | 52.0% | 0.9 | 2.7 | 32.6% | 5.4 | 4.0 | 65.7% | 2.2 | 4.9 | 7.2 | 5.6 | 2.4 | 5.7 | 1.7 | 2.8 | 0.2 | 17.9 | 21.5 | -0.4 | 15.2 | 24.5 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 13 | 343:40 | 48.0 | 105.0 | 45.8% | 10.0 | 31.0 | 22.9% | 44.0 | 62.0 | 71.0% | 22.0 | 62.0 | 84.0 | 36.0 | 32.0 | 58.0 | 21.0 | 28.0 | 5.0 | 170.0 | 192.0 | -8.0 | 128.0 | 211.0 |
| Total | 49 | 1467:36 | 275 | 527 | 52.0% | 43 | 130 | 32.6% | 263 | 196 | 65.7% | 109 | 242 | 351 | 274 | 117 | 281 | 85 | 137 | 12 | 875 | 1054 | -19 | 747.0 | 1199 |
Piteștenii au găsit înlocuitori pentru Zach Smith și Teafale Lenard
Dimitrius Underwood o părăsește pe CSM Târgu Jiu după un singur sezon în Orașul lui Brâncuși
Prestații deosebite izbutite de fundașii și extremele echipelor din campionat
Doar doi jucători din Top 10 și-au făcut loc în cinciul ideal al rundei
Americanul a ajutat-o pe CSM Târgu Jiu să rămână în cursa pentru Top 10
Un club din Conferința A are doi jucători pe listă