Stiri Juniori U18 Feminin

Al 2-lea double-double stagional pentru Kalis Loyd

Ciprian Petcuț

Ciprian Petcuț
23.10.2013

ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe a câștigat partida disputată la Galați în compania nou-promovatei, Phoenix. Elevele antrenate de Deri Csaba au trecut cu scorul 113-92 și obțin al 3-lea succes din actualul sezon al Ligii Naționale de baschet feminin.

În această partidă, americanca Kalis Loyd de la Sf. Gheorghe a avut o evoluție foarte bună. Aceasta a realizat un double-double, fiind cel de-al doilea al ei din acest campionat. Înalta de 188 cm a marcat 26 de puncte, având un procentaj de 72% la aruncările de 2 puncte (8/11), 50% la cele de 3 puncte și 80% la libere. Loyd a mai adunat 10 pase decisive și 7 recuperări, iar pe sfârșitul partidei a fost eliminată, acumulând 5 greșeli personale în cele 30 de minute petrecute pe parchet.

Foto: Crow Security

1 comentariu la aceasta stire:

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!