Gediminas Navickas, a oferit o declarație pentru Total Baschet în care a vorbit despre meciul al doilea al lui Gaz Metan Mediaș din actual stagiune a Ligii Naționale de Baschet Masculin. Echipa de pe Târnava Mare va primi vizita lui U BT Cluj-Napoca. Conducătorul de joc din Lituania va juca primul său meci în ediția 2014/2015 a LNBM, acesta lipsind la Târgu Mureș în prima etapă, din cauza unei accidentări la gleznă. Iată ce a declarat Gediminas Navickas:
„Cred că va fi un meci foarte important pentru ambele echipe deoarece amândouă au pierdut în prima etapă. Va fi un meci foarte interesant pentru noi deoarece vom juca cu tot efectivul pentru prima dată în acest sezon. În sfârșit avem toți jucătorii și vrem să vedem cum vom juca împreună.
Clujul este una dintre cele mai bune echipe din Liga Națională de foarte mulţi ani deci va fi un meci greu. Mai ales că am avut mulți accidentați și nu suntem în cea mai bună formă. În ciuda tuturor problemelor pe care le avem, vom face totul pentru a lupta și a câștiga meciul.
Încă nu m-am recuperat după accidentarea din cupă cu Pitești. Încet, încet încep să mă antrenez cu echipa și voi da totul pentru a fi pregătit pentru meciul de sâmbătă. Invit pe această cale toți suporterii noștri să vină la meci și să ne ajute.”
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!