Stiri Juniori U18 Feminin

Înfrângere drastică pentru România la debutul în U18 Women′s European Challengers

România a pierdut categoric partida de debut la U18 Women′s European Challengers. Rusia a învins naționala noastră cu scorul de 98-32.

După un prim sfert oarecum echilibrat, câștigat cu 16-10, Rusia s-a dezlănțuit și a câștigat și următoarele trei sferturi la minim 12 lungimi.

Cătălina Ion a fost principala remarcată a României cu 12 puncte și 2 recuperări.

Din lotul României mai fac parte Laura Bota, Anisia Croitoru, Krista Kozman, Miruna Rus, Maria Stănescu, Andrienn Ioachim, Maria Farago, Alexia Frîncu, Ana Ivan, Paloma Cucu și Miky Panait.

În meciul următor, România va întâlni Portugalia, partidă ce se va desfășura la Riga la Daugavas Sporta Nams.