Minute | 35:16 |
Puncte | 30 |
Pase decisive | 1 |
Recuperari | 3 |
Eficienta | 25 |
Foto: Manases Sandor (sportoldal.ro)
"U" Mobitelco BT Cluj-Napoca a cedat şi duminică seară în duelul de pe teren propriu cu CSM Oradea, scor 71-73, terminând prematur sezonul, pe poziţia a 7-a. Într-o declaraţie acordată la finalul confruntării, căpitanul clujenilor s-a arătat profund dezamăgit de eliminarea prematură din lupta pentru titlu.
Ce s-a întâmplat în această seară ?
Îmi e şi foarte greu să vorbesc. În ultimii şapte sau opti ani cred că e a doua oară când nu jucăm semifinalele, e foarte dureros pentru noi. Am avut aşteptări şi pretenţii mari de la acest sezon... nu mai are rost să vorbim despre acest joc, chiar ne-am luptat, dar se pare că atât am putut. Cu puţin noroc poate că era mai bine. Asta e, luăm vacanţa prematur, iar acest aspect nu face bine nici nouă, ca şi jucători, nici clubului. Sunt foarte dezamăgit.
Se poate spune că aţi avut şi ghinion ?
Ce să spun, că am avut ghinion, noi am fost mai buni, dar ei au câştigat ? Nu, îi felicit pe orădeni, au meritat victoria, au ştiut să lupte mai bine... e foarte dureros, chiar nu îmi găsesc cuvintele. Am avut un sezon foarte bun, colaborarea cu Niksa Bavcevic a fost foarte bună. Vreau să-i mulţumesc că a fost alături de noi, am avut ce să învăţăm de la el, din păcate pentru noi mai există şi paşi greşiţi în viaţă şi eşecuri pe care bărbaţii şi să mergem înainte. Nu se termină lumea sau carierele noastre cu acest eşec.
Mihai Silvăşan a fost cel mai productiv jucător al grupării de pe Someşul Mic, având 19 puncte şi 4 recuperări.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!