Joi (03.07), prin debutul Campionatului European U20 Divizia A şi B, s-a dat oficial startul verii baschetbalistice. Naţionala noastră, pregătită de Dan Calancea, se află la Sofia acolo unde se luptă, alături de alte nouă echipe, pentru promovarea în prima urnă valorică. Adversarul de azi al naţionalei noastre este reprezentativa similară a Portugaliei, iar după 20 de minute formaţia din vestul Europei conduce cu scorul de 32-25.
Ambele sferturi au fost adjudecate de către portughezele, 13-9, 19-16, care au pe tabela de marcaj nu mai puţin de şapte marcatoare. De la naţionala tricoloră s-au remarcat Răileanu cu 8 puncte respectiv Domokos cu 7.
Vom reveni cu amânunte.
UCAM Murcia, echipa lui Emi Cățe, a reușit să obțină o victorie imensă pe t...
Denis Bădălău, titular la primul meci pentru Rutgers în NCAA. VIDEO
UCAM Murcia, echipa lui Emi Cățe, a bifat al patrulea succes consecutiv în...
UCAM Murcia, echipa lui Emi Cățe, a reușit să obțină o victorie imensă pe t...
UCAM Murcia, echipa lui Emi Cățe, a bifat al patrulea succes consecutiv în...
Denis Bădălău, titular la primul meci pentru Rutgers în NCAA. VIDEO
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!