Stiri Vulturi

ACTUALIZAT. CONCURS organizat împreună cu Federația Română de Baschet

ACTUALIZAT. CONCURS organizat împreună cu Federația Română de Baschet

Mulțumim tuturor celor care au participat la concursul organizat de noi, împreună cu Federația Română de Baschet. 

Cu toate că am apreciat toate comentariile primite, am decis ca următorii respondenți să fie câștigătorii premiului: FlaviusS, Malone Karl, Popescu Florin.

Cei trei utilizatori sunt așteptați să trimită un mail la adresa office(at)baschet.ro pentru a le fi transmis premiul, și anume câte două bilete la meciul România - Spania. 

Hai, România!

---

Joi, 20 februarie, BT Arena va găzdui una dintre cele mai importante partide din baschetul românesc în anul 2020, și anume duelul dintre echipa națională de baschet masculin și reprezentanta Spaniei, actuala campioană mondială.

Astfel, în ciuda faptului că ibericii nu au anunțat încă lotul cu care se vor deplasa la Cluj-Napoca, ne putem aștepta cu siguranță la un grup de jucători extrem de puternici și de nume importante, contra cărora nu putem fi decât mândri că avem șansa să luptăm!

Și, în special, să ne bucurăm de baschet! De aceea am decis, împreună cu Federația Română de Baschet, să oferim 3 bilete duble la mult-așteptatul duel din data de 20 februarie 2020.

Tot ce trebuie să faceți este să răspundeți, în partea de jos a acestui articol, în secțiunea „Comentarii”, la întrebarea: „Ce jucător din echipa Spaniei v-ați dori să vedeți pe parchetul din BT Arena?  și, de asemenea, să încheiați răspunsul cu un mesaj de încurajare pentru băieții noștri.

De această dată, vom alege noi cele mai bune răspunsuri, așa că vă încurajăm să vă puneți „la bătaie” calitățile de „scriitori” și, de ce nu, să le putem transmite vulturilor tricolori gândurile și încurajările voastre.

Perioada de desfășurare a acestui concurs este 04.02.2020-08.02 2020, orele 23:59.MULT SUCCES! Și...

PREGĂTIȚI DE SPECTACOL?

28 comentarii la aceasta stire:
 • mba420 :

  Juan Carlos Navarro
  Am încredere ca echipa României nu ne va dezamăgi și că vom avea parte de un meci exceptional!

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • darie05 :

  Jucătorul spaniol pe care as dori sa-l vad este Victor Claver.
  Părerea mea este ca nu avem nimic de pierdut, e un prilej de bucurie, juctaorii trebuie sa dea drumul la motoare! Hai baietii! Hai România!

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • Eugen :

  Ricky Rubio
  Am încredere în jucatori noștrii și cred că vor putea să "străpungă" Spania

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • U BT Cluj-Napoca raress23 :

  Paul Gasol
  Hai Romania! Toată lumea in galben in BT Arena.

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • Sava Rares :

  Hai băieți!
  Jucătorul pe care chiar as vrea sa îl vad cât mai activează în cadrul naționalei Spaniei ar fi Ricky Rubio, deși știu ca este cam imposibila prezenta lui la acest meci, fiind ocupat cu meciurile din nba ;). Chiar dacă e o echipa grea cu nume, cred ca naționala României poate sa ii pună probleme și de ce nu, sa obtinem victoria. Hai România!

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • FlaviusS :

  Fratii Gasol
  Sunt geniali, au o perspectiva mai am amplă decât ceilalți jucatori, stiu sa efectueze atât play-making, cât și sa aducă un avantaj consistent sub coș. Rotația celor doi oferă echipei iberice o structura ofensiva și defensiva uluitoare in interiorul semicercului și a zonei de 3 secunde, având jucatori capabili de all-around, cei doi frați sunt mai mult decât suficienti pentru a putea creea și garanta un adevărat impediment pentru România din perspectiva șaseului.
  Pe aceasta cale, le urez succes foștilor mei “coechipieri” de categorie de vârsta, și sa poată sa își mențină concentrarea pana la final, și sa nu uitam, stâncă poate fi mișcată :)

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • "U" Mobitelco BT Cluj-Napoca 2 Take2 :

  Sergio Llull
  Nu conteaza scorul/când iubești tricolorul Jucați cu curaj baieti și sala o sa va împingă de la spate spre o prestație solida.
  Hai România

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • SimonaHodis :

  Paul Gassol
  Am dovedit că avem jucători care pot sa se remarce de atâtea ori ! Am făcut meciuri bune și nu am renunțat la luptă când a fost mai greu!E un meci în care nu au nimic de pierdut ,Spania e o echipa mare si cu o atitudine buna a băieților sunt sigură că pot produce surpriza ! ❤️💛💙

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • BC CSU Sibiu bsb09 :

  Ricky Rubio
  As vrea sa il vad la lucru pe Ricky Rubio, desi cel mai probabil NBA-ul primeaza :( Mi se pare un pass first pointguard extrem de underrated pentru NBA.
  Sunt convins ca nationala Romaniei va da 100% si vom avea parte de un meci spectaculos. Hai Romania!

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • Popescu Florin :

  Marc Gasol
  Eu mi-as dori sa îl vad pe teren la BT Arena pe Marc Gasol, fiind un jucător care știe să-și pună în valoare coechipierii și pentru ca are un joc simplu dar foarte efectiv. Știu ca dacă va juca, ar reprezenta o mare problema dar nu trebuie privita problema în felul acesta de către băieții noștri și cum sa poată sa îl oprească.
  Trebuie sa se relaxeze și sa se gândească numai la meci , nu la cine va câștiga pentru ca o să-si piardă concentrarea. Un lucru important este sa înceapă foarte bine în apărare și în atac sa pună presiune pe spanioli. Mereu sa aibe încredere în ei ca pot face asta, pot câștiga. Sa nu le fie frica sa piardă si sa încerce tot ce au mai bun pana când se va termina meciul. Heads up guys and let's show them who are the Romanians!!

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • Cristian Hurculeac :

  Jucatorul spaniol pe care asi dori sa il vad pe parchet la Cluj in BT Arena este Rudi Fernandez
  Vulturii nu au nimic de pierdut doar de castigat.Orice infrangere te face mai puternic si te ajuta sa intelegi la ce mai ai de lucrat.Trebuie sa avem incredere in baietii nostri sa ii sustinem in acest meci dificil. HAI ROMANIA !!!!

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • CS Universitatea Cluj-Napoca Acs Titi :

  Poate vin
  Quino Colom si Pablo Aguilar. Cam ei ar fi disponibili din lotul Campionilor Mondiali.
  Vulturilor le doresc sa fie la inaltime si cine stie ( vezi cazul meciului cu Croatia ) poate, poate o noua premiera pentru baschetul romanesc. Daca linga Watson si Cate vor prinde o zi super buna si un Popa, Olah sau Virna , de ce nu Tohatan ...Eu voi fi la meci oricum !

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • Camelia1974 :

  Victor Claver
  Hai Romania!Avem incredere in voi!

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • CSU ACS Rookies Oradea alex.ciorba :

  Sergio LLULL
  La Eurobasket nu l-am putut vedea din cauza accidentarii,
  Hai ROMANIA!!! In BASCHET orice este posibil.

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • Georgi DP :

  Hai ROMÂNIA!💙💛❤️ 🏀🏀🏀
  Ricky Rubio
  Am și eu un tânăr Vulturaș (Andrei Panait - U16) care e cu tot sufletul alături de Vulturi. Le ținem pumnii strânși. Suntem siguri că vor face un meci excepțional. Hai băieții! 👏👏👏🏀🏀🏀 Hai Romania! 💙💛❤️

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • glitter.szn :

  Ricky Rubio
  Cel mai important in acest meci pentru Romania este sa joace cat mai bine si sa si creeze omogenitate in cadrul schemelor de joc si sa traisca momentul pentru ca nu in fiecare zi joci cu o echipa de asemenea calibru.

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • mateimaat :

  Ricky Rubio
  Trebuie sa vedem un meci frumos! Hai Romania!

  cu 4 luni în urmă (04.02.2020) Raspunde
 • Jeannie :

  Hai Romania!!!!
  Pierre Oriola
  A răsărit soarele și în baschetul românesc!!!Vreți,puteți,câștigati!

  cu 4 luni în urmă (05.02.2020) Raspunde
 • Stefan Ja Morant :

  As dorii sa îl vad pe Riky Rubio și pe frații Gasol
  Sunt sigur ca România va putea face fata campioanei mondiale toată lumea hai sa susținem echipa României... Hai la Cluj❤️💛💙

  cu 4 luni în urmă (05.02.2020) Raspunde
 • BC CSU Sibiu BB55 :

  Sergio Llull
  Mi-ar placea sa il vad pe Sergio Llull.
  Doar jucand cu cei mai puternici o sa devenim si noi mai puternici... 😉
  Avem doar de castigat.
  Hai Romania!!

  cu 4 luni în urmă (05.02.2020) Raspunde
 • Vladstancu11 :

  Rick Rubio
  Chiar daca jucam cu campiona mondial uniti putem invinge! Cu multa rabdare si dorinta dar si multa munca vom putea iesi invingatori impotriva campioanei mondiale. Noi suntem alaturi de voi baieti si orixe s-ar intampla va bom finaproape mereu! HAI ROMANIA! HAI VULTURII ! 💙🏀💛🏀❤️

  cu 4 luni în urmă (05.02.2020)
  • Vladstancu11:

   ...
   Ma scuzati pentru greseli

   cu 4 luni în urmă (05.02.2020)
  Raspunde
 • Laura Ciucă :

  Sergio Lull
  Băieți,jucați cu curaj și poate cu mult noroc vom învinge echipa Spaniei.HAI ROMÂNIA!

  cu 4 luni în urmă (05.02.2020) Raspunde
 • Alex Ciuca :

  Rudy Fernández
  Vă țin pumnii și nu exista înfrângere la scor mare intr-un asemenea meci.HAI ROMÂNIA!!!

  cu 4 luni în urmă (05.02.2020) Raspunde
 • Politic.Robert :

  Ricky Rubio
  Am încredere în echipa noastră.Avem jucători cu valori extraordinare. Suntem cei mai buni. HAI ROMANIA!

  cu 4 luni în urmă (06.02.2020) Raspunde
 • CSM CSU Oradea danicret :

  Serge Ibaka
  Abia astept sa-l vad pe Kris Richard in tricoul de 🦅 alaturi de Watson, Cate si Olah in primul meci pentru nationala Romaniei.
  Sper ca "vulturii" sa-si insuseasca atributul de "rapitori" si sa reuseasca o victorie contra Spaniei, ar fi fenomenal !

  Hai ROMANIA !!!
  🇷🇴®

  cu 3 luni în urmă (07.02.2020) Raspunde
 • CSM CSU Oradea Malone Karl :

  Hai baieti, aratati-ne inimile de lei in piepturile de vulturi!
  Jucatorul spaniol pe care as dori sa-l revad la Cluj (prima data l-am vazut aici in 2004 cand la noi jucau Marele Ghita si Toni Alexe) este Navarro.
  "Vulturii zboară deasupra Toreadorilor" adica " Las águilas vuelan sobre los toreros". Acesta e mesajul meu de incurajare pentru echipa noastra, pentru "vulturi" inaintea meciului contra spaniolilor, contra "toreadorilor".

  cu 3 luni în urmă (08.02.2020) Raspunde
 • U BT Cluj-Napoca Victor825 :

  Jucatorul spaniol pe care as vrea sa-l vad la Cluj este Ricky Rubio
  Desi este o dorinta putin fantezista intrucat Ricky Rubio are meciuri mai importante de jucat in momentul asta, as dori sa-l vad pe cel mentionat anterior pe parchetul de la BT Arena deoarece are o viziune aparte asupra jocului si ne demonstreaza acest lucru meci de meci inca de pe vremea cand avea doar 14 ani si debuta la Barcelona. De asemenea, vara trecuta Rubio a fost principala gura de foc a Spaniei in ciuda mentalitatii sale de pass-first PG, astfel aratandu-ne ca un jucator mare are abilitatea de a-si adapta jocul astfel incat echipa lui sa aiba cea mai buna sansa de a castiga.
  Sper ca Romania sa se ridice la nivelul adversarului si de ce nu, sa produca marea surpriza. La fel cum acum 2 ani am reusit sa invingem Croatia pe terenul lor, acum avem o noua sansa de a profita de absentele din lotul adversarei. Sa fie baschet! HAI ROMANIA!

  cu 3 luni în urmă (08.02.2020) Raspunde

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Cele mai citite
Cele mai Comentate