
Daniel Dillon a fost cel mai bun marcator al lui CSM Oradea în Meciul 4 al seriei pierdute în fața lui CSU Ploiești, în penultimul act al Ligii Naționale de baschet masculin.
În 32 minute de joc, australianul a avut 5/7 la aruncările de două puncte, 2/5 la trei puncte și 6/7 la linia de pedeapsă pentru un total de 22 puncte. A adăugat 3 recuperări, 2 intercepții, un capac și o pasă decisivă cu șase posesii pierdute pentru un coeficient de 17 la eficiență.
De notat că Daniel a fost al doilea în ierarhia eficienței pentru echipa sa în acest meci. El a fost cel mai bun jucător al CSM-ului în Meciurile 2 și 3 din semifinala de Ligă Națională.
Foto: Răzvan Păsărică (www.rpressport.ro)
Lotul lărgit convocat de Mihai Silvășan pentru dubla cu Portugalia
Lotul Portugaliei pentru dubla cu România din calificările pentru Cupa Mond...
SPECIAL. Interviu cu Emi Cățe, înainte de a treia sa participare în Copa de...
Lotul lărgit convocat de Mihai Silvășan pentru dubla cu Portugalia
Mihai Silvășan: „Ne dorim să câștigăm și mergem cu gândul doar la victorie”
UCAM Murcia, eliminată din Copa del Rey de Barcelona
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!