Foto: Andor Marton
Robert Sarovic a fost cel mai productiv baschetbalist al Timișoarei în meciul pierdut, scor 68-74, în playoff-ul Ligii Naționale, pe terenul campioanei CSU Ploiești. Confruntarea a avut loc la Brazi, duminică (14.04).
În 35 minute de joc, Sarovic a avut 4/8 la aruncările de două puncte, respectiv 2/4 la cele de trei puncte pentru un total de 14 puncte. El a adăugat 9 recuperări, 2 intercepții și a pierdut posesia mingii de patru ori pentru un coeficient de 15 la eficiență.
Sarovic a fost liderul echipei sale la eficiență, puncte, recuperări, coșuri marcate din acțiune, respectiv la posesii pierdute.
Dragoș Diculescu își va continua activitatea în străinătate
Oficial. Federația Română de Baschet a confirmat naturalizarea lui Daron Ru...
Prima reacție a lui Daron Russell după ce a primit cetățenia română
Prima reacție a lui Daron Russell după ce a primit cetățenia română
Dragoș Diculescu își va continua activitatea în străinătate
Oficial. Federația Română de Baschet a confirmat naturalizarea lui Daron Ru...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!