| Pct./meci | Rec./meci | PD/meci | Eff | |
|---|---|---|---|---|
| LNBM | 7.8 | 3.8 | 1.3 | 7.8 |
| C.R Masc. | 8.1 | 4.7 | 1.4 | 7.6 |
| U18M | 8.4 | 3.4 | 1.5 | 8.1 |
| Puncte | 35 | @ Dinamo | LNBM |
|---|---|---|---|
| Recuperari | 21 | @ Dinamo | LNBM |
| Pase decisive | 9 | @ M. Ciuc | LNBM |
| 1. | CS Dinamo CSȘ 6 București | 01.08.2012 - 01.06.2014 |
|---|---|---|
| 2. | CS Dinamo Bucureşti | 01.08.2017 - 01.06.2018 |
| 3. | SCM "U" Craiova | 09.08.2018 - 01.06.2020 |
| 4. | CS Dinamo Bucureşti | 17.12.2020 - 20.06.2021 |
| 5. | CSA Steaua Sharks București | 05.07.2021 - 06.02.2022 |
| 6. | CSM VSKC Miercurea Ciuc | 01.08.2022 - 15.06.2023 |
| 7. | SCM "U" Craiova | 01.08.2023 - 31.05.2024 |
| 8. | CSM Târgu Mureș | 01.08.2024 - 15.06.2025 |
| 9. | CS Vâlcea 1924 | 01.08.2025 - - |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 32 | 17:01 | 1.1 | 2.0 | 40.7% | 0.7 | 1.8 | 21.3% | 0.8 | 1.1 | 27.2% | 0.5 | 2.2 | 2.7 | 1.1 | 2.0 | 1.2 | 0.5 | 0.6 | 0.2 | 5.0 | 6.4 | -1.2 | 3.6 | 5.5 |
| Medie totala | 219 | 22:18 | 2.1 | 4.1 | 44.0% | 0.8 | 2.9 | 22.4% | 2.2 | 1.5 | 42.7% | 0.9 | 3.1 | 4.0 | 1.4 | 1.8 | 2.2 | 0.7 | 1.5 | 0.2 | 8.1 | 8.1 | -4.5 | 5.0 | 8.1 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 32 | 544:37 | 36.0 | 65.0 | 40.7% | 21.0 | 59.0 | 21.3% | 24.0 | 35.0 | 68.6% | 16.0 | 70.0 | 86.0 | 35.0 | 63.0 | 39.0 | 17.0 | 20.0 | 6.0 | 159.0 | 205.0 | -38.0 | 116.0 | 175.0 |
| Total | 219 | 4885:13 | 460 | 908 | 44.0% | 172 | 629 | 22.4% | 472 | 338 | 42.7% | 191 | 675 | 866 | 300 | 388 | 473 | 144 | 321 | 46 | 1774 | 1770 | -967 | 1,054.6 | 1731 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 1 | 16:33 | 1.0 | 3.0 | 33.0% | 1.0 | 2.0 | 50.0% | 0.0 | 0.0 | 0.0% | 0.0 | 4.0 | 4.0 | 0.0 | 1.0 | 1.0 | 1.0 | 1.0 | 0.0 | 5.0 | 6.0 | 2.0 | 3.0 | 5.0 |
| Medie totala | 17 | 22:36 | 2.4 | 4.8 | 51.9% | 0.7 | 3.1 | 21.0% | 2.1 | 1.2 | 33.3% | 0.9 | 3.8 | 4.7 | 1.4 | 1.6 | 2.4 | 0.8 | 2.0 | 0.4 | 8.1 | 7.6 | -0.3 | 4.1 | 7.5 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 1 | 16:33 | 1.0 | 3.0 | 33.0% | 1.0 | 2.0 | 50.0% | 0.0 | 0.0 | 0.0% | 0.0 | 4.0 | 4.0 | 0.0 | 1.0 | 1.0 | 1.0 | 1.0 | 0.0 | 5.0 | 6.0 | 2.0 | 3.0 | 5.0 |
| Total | 17 | 384:26 | 41 | 82 | 51.9% | 12 | 53 | 21.0% | 35 | 20 | 33.3% | 16 | 64 | 80 | 23 | 28 | 41 | 14 | 34 | 6 | 138 | 130 | -5 | 61.8 | 112 |
Incert pentru meciul cu Vechta, baschetbalistul de la Vâlcea ne-a acordat un interviu înaintea debutului european
Baschetbalistul și-a găsit rapid o nouă echipă după despărțirea de CSM Târgu Mureș
„Switch” la nivel de jucători autohtoni pentru mureșeni
Un nou jucător anunțat de formația mureșeană
Amedeo Casale a vorbit și el despre primul meci din noul sezon al Ligii Naționale
Baschetbalistul se întoarce în Bănie după ce a avut al doilea cel mai eficient sezon al carierei în Liga Națională