După trei sezoane la Corona Brașov, Andrei Petică va schimba echipa în Liga Națională de Baschet Masculin. Extrema de 33 de ani a ajuns la un acord cu CSU Sibiu.
El a bifat în stagiunea recent încheiată 37 de apariții în campionatul României și adunat medii de 4.8 puncte, 1.2 recuperări și un procent de 34.7% de la mare distanță.
Va fi a doua experiență pentru Petică la CSU Sibiu, după ce a mai evoluat pentru această echipă în sezonul 2017/18. La acea vreme, a bifat o semifinală de campionat împreună cu clubul din Transilvania.
De-a lungul timpului, Petică a mai evoluat în România pentru CSM Galați, Concordia Chiajna și Dinamo București.
Până la acest moment, CSU Sibiu a mai oficializat numai prelungirea înțelegerii cu antrenorul principal Dan Fleșeriu.
*Foto: Facebook/Corona Brașov
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!