CS Vâlcea a trecut cu mari emoții de Steaua București
8 ore în urmăSCM Timișoara învinge FC Argeș Pitești în primul meci al zilei de miercuri
10 ore în urmăDarko Rajakovic, primul antrenor principal european care ajunge în play-off-ul NBA
12 ore în urmăDubai Basketball s-a înțeles cu Aleksander Sekulic
13 ore în urmăJared Harper, din nou MVP al EuroCup
13 ore în urmă
Astăzi, 11 aprilie, meciul dintre Prometey și Hamburg va da startul primei runde a playoff-ului EuroCup, urmând ca mâine, 12 aprilie, și poimâine, 13 aprilie să se desfășoare încă șapte partide.
Iată care este programul optimilor de finală ale competiției:
Marți:
Miercuri:
Joi:
De asemenea, continuă și EuroCup Fantasy Challenge, acolo unde podiumul Ligii BaschetRo este alcătuit din Casteddu (Carta Francesco - 2645.75 puncte), U-BT Cluj-Napoca (Ovidiu Pavel – 2593.15 puncte) și UNIVERSITATEA1919 (Horațiu Hoțopan – 2589.10 puncte).
Echipa BaschetRo, cu un total de 2194.15 puncte, se situează pe locul 23. Profitând de regulamentul acestei noi faze, am încercat să schimbăm fața echipei noastre și am făcut o serie de transferuri.
Iată cum arată, în acest moment, lotul nostru:
Reamintim că playoff-ul EuroCup se joacă în sistem eliminatoriu (un singur meci), începând cu faza optimilor și până în finală.
*foto: prometeybc.com
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!