EuroBasket. Echipa ideală a zilei cu numărul opt de la turneul final
3 ore în urmăAlperen Șengun a trecut cu brio examenul maturității de la EuroBasket, în confruntarea cu Nikola Jokic
4 ore în urmăȘtim primele dueluri din optimiile EuroBasket
4 ore în urmăLive-Text, Ziua 8 EuroBasket. Turcia câștigă derby-ul cu Serbia, după un final de foc
5 ore în urmăVâlcea câștigă amicalul de la Sibiu după overtime
7 ore în urmăMarius Udrică, managerul general al clubului SCM Craiova, a declarat luni (14.02) în exclusivitate pentru site-ul totalbaschet.ro, că la turneul Final-Four CEWL de la Arad a fost solicitat de către FRB să arbitreze. În cursul zilei de marți (15.02) totalbaschet.ro a contactat, în legătură cu acest subiect, federația care a afirmat faptul că Marius Udrică a fost delegat la Final Four de către Comisia CEWL, condusă de Milos Prazak. De asemenea FRB „a făcut lumină” în ceea ce privește situația ca arbitru a lui Marius Udrică.
În ceea ce privește delegarea lui Marius Udrică la jocurile internaționale, respectiv CEWL, vă menționez că Marius Udrică este licențiat ca arbitru FIBA și are dreptul de a oficia la aceste meciuri internaționale, atât timp cât a trecut testele fizice și teoretice organizate de FIBA-Europe. Marius Udrică a fost delegat la Final Four de Comisia CEWL, condusă de Milos Prazak.
Pe de altă parte, în baza deciziei Biroului Federal, la propunerea CCAB, arbitrul FIBA Marius Udrică nu poate oficia la meciurile din Divizia A (masculin+feminin) atât timp cât este oficial al unei echipe divizionare A. La restul campionatelor naționale, Marius Udrică poate oficia la meciurile din Divizia B și Juniori.
Citește și:
Marius Udrică: „FRB m-a solicitat să arbitrez la Final Four-ul CEWL”
De la Kaunas 1939 la Tampere 2025: Finlanda și Lituania se întâlnesc la Eur...
Alperen Șengun a trecut cu brio examenul maturității de la EuroBasket, în c...
De la Kaunas 1939 la Tampere 2025: Finlanda și Lituania se întâlnesc la Eur...
Alperen Șengun a trecut cu brio examenul maturității de la EuroBasket, în c...
2 comentarii la aceasta stire:
Iar Marius Udrica este ...
cu 14 ani în urmă (15.02.2011) Raspunde... oficial la echipa ?
Raspuns
cu 14 ani în urmă (15.02.2011) RaspundeMarius Udrica este manager general la clubul SCM Craiova. In link-ul din articol este prezentata toata prima parte a ”povestirii” care se leaga cu acest articol - ”Partida a fost arbitrată de un slovac și doi români, Istvan Gabriela și Marius Udrică, ultimul fiind actualmente, conform site-ului ofical al FIBA Europe(vezi foto galerie), manager general al clubului SCM Craiova.”
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!