Emi Cățe, double-double împotriva fostei echipe
9 ore în urmăTimișoara câștigă la pas meciul de la Târgu Jiu
10 ore în urmăCSO Voluntari prelungește pasa proastă a Coronei Brașov cu un succes categoric
12 ore în urmăDinamo București își respectă statutul de favorită și câștigă cu CSU Sibiu
13 ore în urmăU-BT Cluj-Napoca o învinge clar pe Borac Cacak
13 ore în urmăBCM U Pitești a înregistrat cea de-a 4-a înfrângere consecutivă în sezonul regulat al FIBA EuroChallenge. Formația pregătită de către Tudor Costescu a fost depășită de Paris Levallois, scor 84-70. Pe sferturi: 24-18, 13-23, 26-16, 21-13.
Argeșenii, deși au jucat din nou fără Popovic și Calotă, au conduceau la pauză, scor 41-37. Francezii au revenit pe parcursul sfertului al 3-lea, în cadrul căruia au înscris 26 puncte, pentru a se instala definitiv la conducere. Diferența a crescut în sfertul de decisiv pe fondul problemelor din ofensivă pentru deținătoarea Cupei României.
Marcel Jones a avut 16 puncte, 7 recuperări, fără să puncteze în repriza a doua, Donte Gennie a terminat cu 15 puncte și 5 pase decisive, Pankracije Barac a izbutit 14 puncte, iar Damien Kinloch a izbutit 14 puncte, 7 recuperări pentru BCM U Pitești.
În replică, Sean May a avut 22 puncte și 12 recuperări, John Cox a terminat cu 18 puncte, iar Antoine Diot a terminat cu 17 puncte pentru Paris.
Francezii au 3-1 la general în Grupa E, iar BCM U Pitești are 0-4.
Revenim cu detalii!
Cedevita Olimpija Ljubljana o învinge pentru a treia oară la rând pe U-BT C...
Mihai Silvășan: „Următoarele meciuri cu siguranță cu acest lot le vom abord...
Victorie la limită pentru CSM Oradea împotriva lui AEK Larnaca
U-BT Cluj-Napoca o învinge clar pe Borac Cacak
Victorie la limită pentru CSM Oradea împotriva lui AEK Larnaca
Cedevita Olimpija Ljubljana o învinge pentru a treia oară la rând pe U-BT C...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!