Olympiakos semnează un fost campion din NBA în 2014
5 ore în urmăCorona Brașov încheie o serie de două înfrângeri consecutive după victoria de la Galați
6 ore în urmăVictorie fără emoții pentru CSA Steaua București în fața lui Rapid București
7 ore în urmăDinamo revine pe final pentru a câștiga cu FC Argeș, în primul meci al sezonului în Ștefan cel Mare
7 ore în urmăCSU Sibiu ajunge la trei victorii consecutive
8 ore în urmăUngaria şi Germania vor disputa finala Turneului de Baraj pentru Campionatul European de baschet feminin 2011, eveniment al cărui turneu final demarează pe 18 iunie în Polonia.
Echipa naţională a Germaniei a dispus, marţi (07.06), de prima reprezentativă a Italiei cu scorul de 79-57, acumulând astfel cea de-a 3-a victorie la turneul de la Taranto. Ca şi o eventuală consolare, Germania a suferit un singur eşec în Grupa B a turneului de baraj, România fiind cea care i l-a administrat.

Italia este singura echipă care mai poate atinge acelaşi bilanţ, în speţă trei victorii şi o înfrângere, precum Germania, însă departajarea în acest caz se va face pe baza rezultatului din confruintarea directă, care, aşa cum am amintit deja, a fost favorabil Germaniei la o diferenţă de 22 puncte.
În schimb, Grupa A, desfăşurată în Ungaria, a fost adjudecată în manieră autoritată de către echipa gazdă. Vecina de la Vest a României a depăşit echipe precum Olanda, Finlanda, Bulgaria şi Ucraina pentru a înregistra un bilanţ imaculat, patru victorii şi nicio înfrângere.
Finala Barajului de calificare la EuroBasket Women 2011 se desfăşoară în dublă manşă, pe 12 respectiv 15 iunie anul curent.
Înnvingătoarea va fi repartizată în Grupa C la EuroBasket Women 2011, alături de Spania, Polonia şi Muntenegru.
Foto: www.fibaeurope.com
U-BT Cluj primește un ajutor nesperat de la Hamburg Towers în lupta pentru...
Câți spectatori au fost prezenți la meciul dintre U-BT Cluj și Dubai Basket...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
CSM CSU Oradea pierde la Sarajevo și își ia adio de la playoff-ul FIBA Euro...
U-BT Cluj primește un ajutor nesperat de la Hamburg Towers în lupta pentru...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!