Stiri

Chernyi, antrenor Kyev: "Am pierdut prea multe mingi"

totalbaschet.ro

totalbaschet.ro
04.12.2013

BC Kyev s-a înclinat din nou în faţa celor de la Gaz Metan Mediaş, scor 69-82. A fost cea de a 4-a înfrângere consecutivă înregistrată de gruparea din Ucraina. În ciuda acestui aspect, antrenorul Vitalyi Chernyi s-a arătat mulţumit de motivaţia jucătorilor săi fiind de părere că au practicat un joc bun.

Cred că jucătorii mei au practicat un baschet bun. Sunt mulţumit de modul în care s-au auto motivat. Gaz Metan a arătat caracter, se vede că se cunosc foarte bine pe teren. Am comis prea multe greşeli neforţate, iar adversarul ne-a pedepsit. Sunt foarte supărat de acest aspect, am primit nişte coşuri foarte uşoare.

La rândul său, sportivul Michael Davis a afirmat că adversarul a avut mai multă energie decât echipa sa.

A fost un meci greu, medieşenii au jucat foarte bine, au marcat când a trebuit plus că au jucat pe propriul teren. Toate aceste aspecte au contat decisiv. Am încercat să dăm o replică pe măsură, însă adversarul a avut mai multă energie în această seară, comparându-ne cu noi. Au marcat prea uşor de la mare distanţă, în timp ce noi am ratat aruncările deschise.

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!