U-BT Cluj-Napoca i-a dat o replică bună lui Partizan Belgrad
4 ore în urmăSCM Timișoara câștigă împotriva lui CS Vâlcea, după o repriză de prelungiri
5 ore în urmăDusan Miletic și Patrick Richard au prefațat duelul cu Partizan Belgrad din Liga Adriatică
9 ore în urmăMihai Silvășan: „Cel mai important meci oficial din istoria acestui club”
10 ore în urmăNathan Mensah nu mai intră în planurile lui Mihai Silvășan
11 ore în urmăClemson Tigers au încheiat participarea în sezonul regulat al Atlantic Coast Conference, contând pentru liga universitară nord-americană de baschet masculin (NCAA), ediţia 2010/11, cu o victorie asupra universităţii Virginia Tech. Rezultatul final al partidei a fost de 69-60.
Compatriotul nostru, Cătălin Baciu nu a fost folosit în această partidă. În sezonul 2010/11, jucătorul clujean a jucat în 22 de meciuri ale universităţii Clemson. El a înregistrat medii de 3.4 minute, 1.0 puncte şi 1.1 recuperări.
Într-un alt meci din ACC, desfăşurat sâmbătă (05.03), North Carolina Tar Heels (14-2) au depăşit pe Duke Blue Devils (13-3), scor 81-67. Meciul a avut loc la Chapel Hill şi a adus faţă în faţă cele mai bune echipe din Atlantic Coast Conference. În urma acestui rezultat s-a decis ordinea finală la vârf în conferinţă, Tar Heels fiind desemnaţi câştigători.
Tigers s-au clasat pe locul 4 în conferinţă datorită victoriei repurtate aseară. Cu un bilanţ general de 20-10, respectiv împotriva echielor din ACC cu unul de 9-7, Tigrii avansează în turneul final al conferinţei.
Clemson Tigers vor participa la acest eveniment, programat a se desfăşura între 10 şi 13 martie, în Greensboro, North Carolina. Programul va fi anunţat după desfăşurarea tuturor meciurilor din sezonul regulat, ultimele partide fiind programate astăzi (duminică, 06.03).
U-BT Cluj se impune la Salonic și termină cu bilanț pozitiv turul sezonului...
KK Bosna s-a înțeles cu un baschetbalist trecut pe la U-BT Cluj
Lună decembrie plină de meciuri pentru U-BT Cluj
U-BT Cluj se impune la Salonic și termină cu bilanț pozitiv turul sezonului...
U-BT Cluj-Napoca i-a dat o replică bună lui Partizan Belgrad
KK Bosna s-a înțeles cu un baschetbalist trecut pe la U-BT Cluj
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!