Antwerp Giants a produs o nouă surpriză în preliminariile BCL și este la un pas de calificarea în grupe
9 ore în urmăDan Ioan: „Un meci pe care putem construi înainte”
11 ore în urmăA 5-a Supercupă pentru U-BT, Mihai Silvășan în continuare neînvins în meciurile cu trofeul pe masă
14 ore în urmăPatrick Richard, MVP-ul Supercupei: „Trebuie să construim pas cu pas”
15 ore în urmăMihai Silvășan: „Meciurile decisive nu sunt niciodată câștigate. Mă bucur pentru jucătorii mei”
15 ore în urmăLa începutul acestei luni, Brittney Griner era găsită vinovată pentru trafic de droguri în Rusia și condamnată la nouă ani de închisoare cu executare de instanța rusă. Ea a pledat vinovată pentru a putea facilita un eventual schimb de prizonieri cu Viktor Bout, poreclit „mercenarul morții”.
Situația pare să ia din nou o întorsătură, inedită de această dată, prin prisma implicării lui Dennis Rodman în acest subiect. Fostul baschetbalist legendar al lui Chicago a declarat pentru NBC News că a primit permisiunea de a merge în Rusia pentru a rezolva această situație neplăcută.
„Am primit permisiunea să merg în Rusia să o ajut pe această fată. Încerc să ajung acolo în această săptămână. Îl cunosc prea bine pe Vladimir Putin.”, a declarat Rodman.
Dennis, campion în NBA de cinci ori și ajuns la vârsta de 61 de ani, nu se află la prima implicare în lumea politică. El ar fi facilitat și eliberarea lui Kenneth Bae din Coreea de Nord, datorită relației de prietenie pe care o are cu Kim Jong-un. Nu a fost singura dată când baschetbalistul ar fi vizitat această țară izolată.
De asemenea, un alt moment important pentru Rodman în lumea politică a fost prezența în 2018, la Singapore, la summit-ul dintre Kim Jong-un și fostul președinte american Donald Trump. În 2014, el l-ar fi întâlnit pe Vladimir Putin la Moscova și l-a descris ca fiind un om foarte cool.
*foto: yahoo.com
*sursa: digi24.ro
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Antwerp Giants, primul obstacol pentru CSM Oradea în drumul spre grupele Ch...
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Pentru al optulea sezon consecutiv, CSM Oradea va evolua în grupele FIBA Eu...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!