Emi Cățe merge în playoff-ul FIBA Europe Cup
13 ore în urmăCSM CSU Oradea pierde la Sarajevo și își ia adio de la playoff-ul FIBA Europe Cup
14 ore în urmăReacția lui Mihai Silvășan după al patrulea rezultat negativ din ultimele cinci meciuri
19 ore în urmăBaschet.ro împlinește astăzi 15 ani
23 ore în urmăU-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpija
1 zi în urmă
Maccabi Tel Aviv i-a prelungit contractul celui mai important jucător al său, Devin Smith. Americanul a parafat o nouă înțelegere cu campioana Europei valabilă până în 2018. Surse neoficiale anunță faptul că Smith va încasă în această perioadă peste 4 milioane de euro. Americanul în vârstă de 31 de ani se află din anul 2011 în Israel. Alături de Maccabi, Devin Smith a cucerit Euroliga, Liga Adriatică, două titluri ale Israelului și patru cupe.
În acest sezon al Euroligii, Devin Smith a bifat 21 de prezenței pentru Maccabi în Euroligă și are medii statistice de 15.4 puncte, 6.2 recuperări, 2.6 pase decisive și 1.2 intercepții pentru o eficiență medie de 16.8 recuperări.
În cariera sa de profesionist, Devin Smith a jucat numai în Europa. El a bifat echipe precum Bruesa GBC, Air Avellino, Fenerbahce, Panellinios sai Benntton Treviso. Smith a absolvit în 2005 la William Penn și nu a fost draftat în NBA.
Maccabi Tel Aviv nu este calificată în play-off înaintea ultimei din TOP 16. Israelienii vor juca în ultima rundă pe terenul Albei Berlin iar câștigătoarea va avea asigurat locul 3. Maccabi se poate califica și în cazul unui eșec dar doar dacă Panathinaikos se cedează la rândul ei pe terenul Stelei Roșii Belgrad, o echipă care nu mai are șanse la play-off.
foto: euroleague.net
Victorie fără emoții pentru Dubai Basketball în fața lui U-BT Cluj
Câți spectatori au fost prezenți la meciul dintre U-BT Cluj și Dubai Basket...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
Victorie fără emoții pentru Dubai Basketball în fața lui U-BT Cluj
CSM CSU Oradea pierde la Sarajevo și își ia adio de la playoff-ul FIBA Euro...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!