U-BT Cluj-Napoca are cea mai mare medie de spectatori din Liga Adriatică
54 minute în urmăMirel Dragoste nu va mai evolua până la finalul sezonului
1 oră în urmăLuka Doncic a anunțat că nu are de gând să revină prea curând pe teren
1 oră în urmăVictorie fără emoții pentru SCM Timișoara împotriva lui Steaua București
1 oră în urmăRapid București se impune la pas în fața lui FC Argeș Pitești
2 ore în urmă
UCAM Murcia a început să se miște pe piața transferurilor. Pentru echipa lui Emi Cățe, sezonul 2019/2020 este încheiat după ce Liga ACB a decis ca doar primele 12 echipe să participe la turneul final care va pune capăt stagiunii.
Trupa iberică a semnat cu Wilhelm Falk, un jucător suedez care va împlini 17 ani pe data de 25 iunie 2020. Falk vine de la academia Stella Azzura Roma pentru care a contribuit cu 4.5 puncte și 1.8 recuperări în Adidas NextGen. Wilhelm Falk măsoară fix 2 metri și în vara lui 2019 a participat la Campionatul European Divizia B pentru Suedia, un de acumulat 13.5 puncte, 8.5 recuperări și 2.0 pase decisive.
🚨 One of the top prospects of 2003, Wilhelm Falk signed in UCAM Murcia.
— Jorge Vázquez (@jorgitovazquez9) March 3, 2020
Welcome to Spain and good luck my friend! @dcarroFairPlay @OctagonBballEU @UCAMMurcia pic.twitter.com/Pj5UZQ6u5F
UCAM Murcia se pare că se află și pe urmele lui D.J Strawberry, jucător care a evoluat în stagiunea precedentă pentri Orelans. Fundașul american va împlini 35 de ani în această vară și are o vastă experiență în baschetul european, unde a mai jucat pentru Rytas Vilnius, Hapoel Ierusalim, Cibona Zagreb, Pau-Orthez, Pinar Karsiyaka, Olympiacos, Besiktas și Gran Canaria.
În sezonul 2019/2020, la Orleans, D.J Strawberry a jucat 19 partide și a înregistrat medii statistice de 13.1 puncte, 3.4 pase decisive și 2.3 recuperări.
UCAM Murcia se află pe poziția a 16-a în Spania la momentul opririi competiției din cauza pandemiei de coronavirus, cu un bilanț de 7 victorii și 15 înfrângeri.
foto: fiba.basketball
U-BT a făcut spectacol cu Buducnost într-o victorie „a la Cluj”
Mihai Silvășan: „Am avut un caracter puternic și am reușit să câștigăm.”
Ergin Ataman, antrenorul lui Panathinaikos, era aproape să îl bată pe tehni...
U-BT a făcut spectacol cu Buducnost într-o victorie „a la Cluj”
Ergin Ataman, antrenorul lui Panathinaikos, era aproape să îl bată pe tehni...
Slask Wroclaw și Ainars Bagatakis s-au despărțit
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!