Emi Cățe merge în playoff-ul FIBA Europe Cup
7 ore în urmăCSM CSU Oradea pierde la Sarajevo și își ia adio de la playoff-ul FIBA Europe Cup
7 ore în urmăReacția lui Mihai Silvășan după al patrulea rezultat negativ din ultimele cinci meciuri
12 ore în urmăBaschet.ro împlinește astăzi 15 ani
16 ore în urmăU-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpija
1 zi în urmă
PGE Turow Zgorzelec a câștigat și partida secundă din cadrul seriei de playoff cu Trefl Sopot. La fel ca și în primul, campioana en-titre a Poloniei nu a avut nici un fel de emoție, conducând jocul de la un capăt la celălalt. Cu Vlad Moldoveanu pe parchet, PGE Turow Zgorzelec a trecut de Trefl Sopot cu scorul de 87-65 și are 2-0 la general.
Vlad Moldoveanu a jucat 20 de minute în partida secundă cu Trefl Sopot și a terminat cu 8 puncte și 2 recuperări. Internaționalul român a marcat 1/2 de la 2 puncte și 2/4 de la 3 puncte. Fără posesie pierdută, Vlad Moldoveanu a acumulat un index al eficienței de 7 unități în timp ce la capitolul „+/-” a avut +6.
Cel mai bun jucător al partidei a fost americanul lui PGE Turow, Mardy Collins, care a totalizat 16 puncte, 5 pase decisive și 4 recuperări.
Pentru formația oaspete, Eimantas Bendzius a fost principalul remarcat cu 15 puncte și 2 recuperări. Bojan Popovic și Willie Kemp au fost aproape inexistenți pentru Trefl Sopot. Sârbul a terminat cu 3 puncte, o pasă decisivă și o recuperare în timp ce americanul a strâns doar 3 pase decisive în 25 de minute jucate.
Următorul meci dintre PGE Turow Zgorzelec și Trefl Sopot se va desfășura pe 5 mai, pe terenul celor de la Trefl.
Victorie fără emoții pentru Dubai Basketball în fața lui U-BT Cluj
Câți spectatori au fost prezenți la meciul dintre U-BT Cluj și Dubai Basket...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
Victorie fără emoții pentru Dubai Basketball în fața lui U-BT Cluj
CSM CSU Oradea pierde la Sarajevo și își ia adio de la playoff-ul FIBA Euro...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!