U-BT Cluj-Napoca i-a dat o replică bună lui Partizan Belgrad
4 ore în urmăSCM Timișoara câștigă împotriva lui CS Vâlcea, după o repriză de prelungiri
4 ore în urmăDusan Miletic și Patrick Richard au prefațat duelul cu Partizan Belgrad din Liga Adriatică
8 ore în urmăMihai Silvășan: „Cel mai important meci oficial din istoria acestui club”
9 ore în urmăNathan Mensah nu mai intră în planurile lui Mihai Silvășan
10 ore în urmă
Israeliencele de la Elitzur Ramla au cucerit ediţia 2010/11 a FIBA EuroCup Women, la capătul unei duble manşe pasionante susţinute în finala competiţiei împotriva echipei Arras Pays D'Artios, din Franţa.
Manşa a 2-a, disputată în cursul serii de joi (24.03), a fost adjudecată de Elitzur Ramla, în deplasare, scor 61-53. Formaţia vizitatoare a izbutit un sfert al 2-lea de excepţie, în cadrul căruia a înscris 28 puncte şi a încasat doar 9. Echipa din Israel începuse foarte modest marcând doar 5 puncte în primele zece minute de joc.
Le'Coe Willingham a avut 15 puncte şi 7 recuperări, iar Laine Selwyn a adăugat 15 puncte şi 6 recuperări pentru Elitzur. În schimb, Pauline Akonga a totalizat 13 puncte şi 7 recuperări pentru Arras.
Meciul tur, desfâşurat o săptămână mai devreme în Israel, s-a încheiat nedecis, scor 61-61. Astfel, israeliencele au câştigat dubla cu scorul general de 122-114.
Astfel, Elitzur Ramla devine a 9-a câştigătoare a FIBA EuroCup Women în tot atâtea ediţii. În sezonul trecut competiţia a fost adjudecată de Sony Athinaikos (Grecia). În 2009 victoria finală a aparţinut lui Galatasaray Istanbul (Turcia), iar în 2008 a triumfat Beretta-Famila Schio (Italia).
Foto: www.fibaeurope.com
U-BT Cluj se impune la Salonic și termină cu bilanț pozitiv turul sezonului...
KK Bosna s-a înțeles cu un baschetbalist trecut pe la U-BT Cluj
Lună decembrie plină de meciuri pentru U-BT Cluj
U-BT Cluj se impune la Salonic și termină cu bilanț pozitiv turul sezonului...
U-BT Cluj-Napoca i-a dat o replică bună lui Partizan Belgrad
KK Bosna s-a înțeles cu un baschetbalist trecut pe la U-BT Cluj
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!