Antwerp Giants a produs o nouă surpriză în preliminariile BCL și este la un pas de calificarea în grupe
23 ore în urmăDan Ioan: „Un meci pe care putem construi înainte”
1 zi în urmăA 5-a Supercupă pentru U-BT, Mihai Silvășan în continuare neînvins în meciurile cu trofeul pe masă
1 zi în urmăPatrick Richard, MVP-ul Supercupei: „Trebuie să construim pas cu pas”
1 zi în urmăMihai Silvășan: „Meciurile decisive nu sunt niciodată câștigate. Mă bucur pentru jucătorii mei”
1 zi în urmă
Echipa națională a Franței a depășit Finlanda cu scorul de 101-93, într-un meci de pregătire în vederea participării la EuroBasket 2013. Ambele echipe sunt calificate pentru turneul final din Slovenia.
Naționala Hexagonului a câștigat primul act cu scorul de 23-21, însă scandinavii au ralizat un parțial de 31-21 în actul al doilea pentru un avantaj de opt lungimi. În repriza a doua Franța a înscris 57 de puncte pentru a transforma handicapul de la pauză într-o victorie la opt puncte.
Nicolas Batum și Boris Daiw au avut câte 14 puncte, Kim Tillie a adăugat 13, iar Joffrey Lauvergne a terminat cu 11 pentru Franța. În replică, Petteri Koponen a avut 22 puncte, Hanno Mottola a adăugat 17 puncte, iar Sasu Salin și Tuukka Kotti au bifat câte 12 puncte fiecare.
Confruntarea a avut loc la Paris, în prezența a 7.000 spectatori.
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Evoluție excelentă pentru Emi Cățe în primul meci oficial de la revenirea l...
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Pentru al optulea sezon consecutiv, CSM Oradea va evolua în grupele FIBA Eu...
1 comentariu la aceasta stire:
Incredibil
cu 12 ani în urmă (03.08.2013) Raspunde...cat au putut progresa finlandezii!
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!