Paris Basketball a obținut cea mai categorică victorie din istoria campionatului Franței
40 minute în urmăAvancronica etapei a 19-a din Liga Națională de Baschet Masculin
4 ore în urmăUn baschetbalist grec acuză fanii lui Olympiakos că i-au tăiat frânele la mașină
6 ore în urmăEchipă descalificată din competiția în care joacă CSO Voluntari
7 ore în urmăSorin Căprărescu anunță modificări masive la FC Argeș Pitești în perioada următoare: „Vom apela la schimbări”
9 ore în urmă
Orădeanul Rolland Torok a bifat șapte minute în partida pe care Kormend a pierdut-o, scor 68-73, cu Gaz Metan Mediaș, în etapa a 2-a din FIBA EuroChallenge.
Torok nu a efectuat nicio aruncare la coș și a contribuit cu 2 recuperări și o posesie pierdută pentru 1 la eficiență. Acesta a fost cel de-al doilea joc al jucătorului care a reprezentat România la ultima ediție a Jocurilor Mondiale Universitare.
În schimb, Laci Lazar (foto) a petrecut 18 minute în teren la partida pe care Fortress Jaszbereny a pierdut-o, scor 41-58, în fața slovenilor de la Krka Novo Mesto.
Lazar, originar tot din Oradea, a avut 1/4 la aruncările din acțiune pentru un total de două puncte la care a adăugat 2 recuperări și 2 capace cu trei posesii pierdute pentru un indice de -2 la eficiență.
Foto: fibaeurope.com
U-BT Cluj primește un ajutor nesperat de la Hamburg Towers în lupta pentru...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
CSM CSU Oradea pierde la Sarajevo și își ia adio de la playoff-ul FIBA Euro...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
CSM CSU Oradea pierde la Sarajevo și își ia adio de la playoff-ul FIBA Euro...
U-BT Cluj primește un ajutor nesperat de la Hamburg Towers în lupta pentru...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!