Otis Livingston va evolua pentru U-BT Cluj-Napoca în sezonul 2026/27
8 ore în urmăSURSE. Ștefan Grasu și Jonathan Stark continuă la Dinamo București
1 zi în urmăAlexandru Iacobescu: „Eurocup era o pălărie prea mare pentru noi în acest moment”
1 zi în urmăGeorge Blaj-Voinescu face pasul spre CSM CSU Oradea
1 zi în urmăBobe Nicolescu a fost anunțat oficial de U-BT Cluj-Napoca
1 zi în urmă
EuroCup a publicat lista provizorie cu echipele ce vor lua startul în sezonul 2020/2021.
Lista cluburilor participante (în funcție de clasamentul provizoriu al campionatelor naționale - suspendate sau anulate - în sezonul 2019/2020):
Dacă totul va decurge conform planului făcut de conducerea EuroCup, sezonul 2020/2021 ar avea 4 echipe debutante: Bahcesehir College Istanbul, Frutti Extra Bursaspor (după ce Galatasaray și Tofas, echipe poziționate mai bine în primul eșalon al Turciei, au ales să participe în Basketball Champions League), JL Bourg (Franța) și Fraport Skyliners Frankfurt (Germania).
Cele 24 de echipe vor fi împărțite în 4 grupe a câte 6 echipe. Tragerea la sorți va avea loc pe data de 10 iulie și va fi transmisă prin intermediul rețelelor de socializare.
Prima faza a competiției va începe pe data de 30 septembrie și va dura pâna pe 16 decembrie. A doua fază a grupelor va demara pe data de 30 septembrie și se va încheia pe 3 februarie 2021. Playoff-ul competiției va începe pe 3 martie, urmând ca trofeul să fie ridicat cel mai târziu pe data de 14 aprilie.
Lotul României pentru meciurile cu Grecia și Muntenegru
Cornelius Hudson a reușit una dintre cele mai bune evoluții din carieră
Lotul României pentru meciurile cu Grecia și Muntenegru
Cornelius Hudson a reușit una dintre cele mai bune evoluții din carieră
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!