Petrolul Ploiești acuză arbitrajul, după meciul cu CS Vâlcea
3 ore în urmăReacția lui Dan Ioan, după victoria cu CSM Oradea
4 ore în urmăTeafale Lenard se desparte de FC Argeș Pitești
7 ore în urmăEuroliga: Un nou sistem pentru Final-Four și vânzarea biletelor la ediția din 2026
9 ore în urmăCSU Sibiu câștigă pe teren propriu și continuă să spere la un loc în Play-Off
22 ore în urmăFIBA Europe Board s-a opus deciziei FIBA de a schimba calendarul competițional în așa fel încât să fie afectat modul în care se organizează EuroBasket. Concret, conducerea FIBA Europe, reunită la finele acestei săptămâni la Ljubljana, pentru tragerea la sorți a grupelor turneului final al Campionatului European de baschet masculin, a anunțat că refuză să se adapteze cerințelor FIBA cu privire la organizarea competiției continentale din patru în patru ani, spre deosebire de doi ani, așa cum este în prezent.
Pe de altă parte, FIBA Europe este de acord cu implementarea celor șase ferestre destinate echipelor naționale și jocurilor din preliminariile pentru Campionatul Mondial în cursul sezonului competițional. În încheiere, FIBA Europe a anunțat că va organiza mai multe seminarii între conducătorii federațiilor naționale și va ridica problema noului calendar în Adunarea Generală, programată să se reunească în primăvara următoare.
U-BT Cluj-Napoca pierde dramatic duelul cu BAXI Manresa, la capătul unui fi...
Victorie pentru Partizan Belgrad în fața lui U-BT Cluj
Cum poate U-BT Cluj să încheie sezonul regulat din EuroCup pe locul 4
Victorie pentru Partizan Belgrad în fața lui U-BT Cluj
U-BT Cluj-Napoca pierde dramatic duelul cu BAXI Manresa, la capătul unui fi...
Reacție fermă după eșecul de la Manresa: „Totul s-a schimbat după acel faul...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!