Antwerp Giants a produs o nouă surpriză în preliminariile BCL și este la un pas de calificarea în grupe
8 ore în urmăDan Ioan: „Un meci pe care putem construi înainte”
11 ore în urmăA 5-a Supercupă pentru U-BT, Mihai Silvășan în continuare neînvins în meciurile cu trofeul pe masă
14 ore în urmăPatrick Richard, MVP-ul Supercupei: „Trebuie să construim pas cu pas”
15 ore în urmăMihai Silvășan: „Meciurile decisive nu sunt niciodată câștigate. Mă bucur pentru jucătorii mei”
15 ore în urmă
Evan Harris, fostul jucător al echipei SCM U Craiova, a semnat cu UJAP Quimper, în al 3-lea eșalon din Franța. Americanul a jucat ultima dată în liga a doua din Germania.
Alături de Cuxhaven BasCats a avut 12.7 puncte și 5.9 recuperări în 33 meciuri în ultimul sezon. Harris a terminat sezonul 2012/13 pe locul al 5-lea în liga a doua din Germania. Alături de aceeași formație Harris a jucat și în sezonul 2011/12, când a avut 10.8 puncte și 7.3 recuperări pe meci.
Harris măsoară 2.06 metri, este extremă de forță și a absolvit universitatea Harvard în anul 2009. El a semnat pentru Craiova, unde a petrecut o jumătate de sezon și a bifat 14 prezențe (12 în campionat, 2 în cupă). A avut medii de 8.7 puncte, 6.0 recuperări și 12.1 la eficiență în 21:33 minute pe meci.
A mai jucat la MTV Wolftenbuettel (Germania) și Illiabum (Portugalia).
UJAP Quimper evoluează în NM1, al 3-lea eșalon din Franța. Această echipă a retrogradat în urmă cu un an din liga a doua. De notat că la această echipă a evoluat Bogdan Popescu în sezonul 2006/07, atunci când Quimper a jucat finala LNB Pro B (liga a doua din Hexagon), ratând la limită promovarea în prima ligă.
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Antwerp Giants, primul obstacol pentru CSM Oradea în drumul spre grupele Ch...
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Pentru al optulea sezon consecutiv, CSM Oradea va evolua în grupele FIBA Eu...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!