Potrivit lui Ettore Messina, numărul de echipe participante în Euroligă ar putea ajunge la 24
32 minute în urmăEchipele din Israel își vor disputa meciurile de pe teren propriu din Euroligă la Belgrad și Sofia
1 oră în urmăCSO Voluntari va participa la un turneu amical din Lituania
6 ore în urmăEchipa ideală a sferturilor de finală de la EuroBasket 2025
18 ore în urmăProgramul meciurilor din careul de ași de la EuroBasket 2025
19 ore în urmăGabriela Mărginean (dreapta jos) cucerește primul trofeu în cariera de baschetbalistă profesionistă
Miracol în finala Cupei Franței la baschet feminin. Arras, echipă care a ratat calificarea în playoff-ul campionatului, a învins campioana în exercițiu a Hexagonului, Bourges Basket, scor 64-58.
Compatrioata noastră, Gabriela Mărginean a făcut parte din garnitura de start a lui Arras. Ea a bifat 35 minute de joc, perioadă în care a avut 2/12 la aruncările de două puncte, 1/3 la trei puncte și 4/6 la linia de pedeapsă pentru un total de 11 puncte.
De asemenea, sportiva originară din Cluj a avut 6 recuperări (trei ofensive), o pasă decisivă și cinci posesii pierdute. Gabi a avut patru faulturi comise și tot atâtea suferite pentru un indice de -1 la eficiență.
Este primul trofeu din istoria lui Arras Pays D'Artois.
De notat că Mărginean nu face parte din lotul echipei naționale a României pentru campania de calificare la Campionatul European de baschet feminin - ediția 2013.
Șoc uriaș la EuroBasket: Finlanda provoacă o surpriză istorică și răpune Se...
Sasu Salin, după victoria cu Serbia: „Noi ne așteptam la asta”
Germania avansează în semifinalele EuroBasket 2025 după ce învinge Slovenia
Germania avansează în semifinalele EuroBasket 2025 după ce învinge Slovenia
Sasu Salin, după victoria cu Serbia: „Noi ne așteptam la asta”
EuroBasket 2025. Echipa ideală a optimilor de finală de la Riga
1 comentariu la aceasta stire:
fiba
cu 13 ani în urmă (22.05.2012) Raspundeciteste rosterul de pe fiba si o sa vezi ca marginean e acolo,ca vine sau nu la lot este altceva.......si asa cu ea in lot romania n-are nici un rezultat incepand de la junioare si pana la senioare......adi nu mai dezinforma
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!