Stiri

Germania - Bayern Munchen l-a transferat Deon Thompson

Adrian Micinic

Adrian Micinic
03.08.2013

Bayern Munchen a oficializat legitimarea americanului Deon Thompson. Înalt de 2.03 metri el sosește de la rivala Alba Berlin.

Extrema de forță în vârstă de 24 ani a petrecut sezonul precedent în Euroligă alături de gruparea din capitala Germaniei și a avut 23 de meciuri jucate cu statistici de 12.0 puncte, 5.3 recuperări, 0.8 pase decisive și 0.6 capace pe meci. Acesta a fost al doilea sezon în Euroligă pentru Thompson, după stagiunea 2011/12 petrecută alături de Olimpija Ljubljana.

Deon Thompson a absolvit universitatea North Carolina în anul 2010, unde a petrecut patru ani. În sezonul 2010/11, primul la nivel profesionist, a jucat în Grecia, la Kallithea.

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!