Stiri

Grecia - Panathinaikos a înregimentat doi jucători

Adrian Micinic

Adrian Micinic
13.08.2012

Panathinaikos Atena a legitimat alți doi jucători. Echipa care s-a despărțit de majoritatea jucătorilor importanți în această vară, după plecarea lui Zeljko Obradovic, a anunțat înregimentarea lui Derwin Kitchen și Giannapoulos Haralampos.

Kitchen (foto) este fundaș, măsoară 1.93 metri și are 26 ani. El a semnat un contract pe un an și sosește de la Maccabi Rishon LeZion, din Israel. Aici a bifat 32 prezențe cu medii de 15 puncte, 7 recuperări și 3.3 pase decisive.

În vârstă de 23 ani, Haralampos are 2.06 metri, evoluează pe poziția 4 și a semnat un contract pe un an cu opțiune de prelungire pentru al doilea. El sosește de la Peristeri. În sezonul 2011/12 a bifat 24 prezențe cu medii de 12.4 puncte, 5.3 recuperări și 2 pase decisive.

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!