Italia - Benetton Treviso pierde cu Pesaro

Adrian Micinic

08.03.2012

Benetton Treviso a pierdut meciul disputat, în propriul fief, în compania echipei Scavolini Siviglia Pesaro, scor 77-66. Meciul a avut loc miercuri (07.03), în sezonul regulat al ligii profesioniste de baschet masculin din Italia. Scor pe sferturi: 19-16, 22-19, 20-12, 16-19.

Vlad Moldoveanu a petrecut nouă minute pe parchet, perioadă în care a strâns 1/3 la aruncările din acțiune pentru două puncte. El a adăugat o recuperare pentru un undice de -1 la eficiență.

Benjamin Ortner a avut 14 puncte, 6 recuperări, Marcus Goree a strâns 13 puncte și 10 recuperări, iar Jeff Viggiano a terminat cu 12 puncte și 7 recuperări pentru Treviso.

În replică, James White a reușit 21 puncte, 8 recuperări, Tautvydas Lydeka a adăugat 14 puncte și 7 recuperări, iar Daniele Cavaliero a terminat cu 13 puncte pentru Pesaro.

Treviso rămâne pe locul 13, având un bilanț general de 9 victorii și 13 înfrângeri, în vreme ce Pesaro se situează pe locul al 7-lea, cu 12-9 la general.