Vremea nefavorabilă din Statele Unite ale Americii încurcă programarea meciurilor din NBA
8 ore în urmăPrestație impresionantă pentru Emi Cățe, în eșecul din thriller-ul cu dubla campioană din Champions League
8 ore în urmăIanuarie este cu siguranță luna lui Kevin Durant
11 ore în urmăJusuf Nurkic scrie o nouă pagină de istorie pentru Utah Jazz
12 ore în urmăNebojsa Vidic obține prima victorie cu GTK Gliwice în campionatul Poloniei
15 ore în urmă
Grecii de la Olympiacos Pireu au anunțat transferul americanului Jamario Moon, baschetbalist care a evoluat în ultimele 2 sezoane pentru Los Angeles D-Fenders în D-League.
Monn are 33 de ani, măsoară 2.03 m, cântărește 98 de kg și evoluează pe postul de extremă. Pe parcursul carierei sale, Jamario Moon a evoluat la mai multe echipe din NBA precum Toronto Raptors, Miami Heat, Cleveland Cavaliers, Los Angeles Clippers sau Charlotte Bobcats. Sportivul are 286 de meciuri (157 ca titular) în sezonul regulat din NBA, timp în care a acumulat medii de 6.3 puncte pe meci și 4.3 recuperări în 22.6 minute petrecute pe parchet.
În sezonul actual, Jamario a bifat 15 prezențe pentru L.A. D-Fenders, având medii pe meci de 14.3 puncte, 6.9 recuperări, 3.5 pase decisive, 2.7 capace, 2.1 intercepții și 1.5 mingi pierdute, în 32.3 minute petrecute pe parchet, Din punct de vedere al procentajelor, baschetbalistul a contabilizat 51.9% la aruncările din interiorul semicercului, 42.5% de la 3 puncte, respectiv 81.6% de la linia de pedeapsă.
Jucătorul de peste ocean a semnat astfel cu ocupanta fotoliului de lider din campionatul Greciei, Olympiacos având un bilanț de 11 victorii și o singură înfrângere.
Jamario Moon va debuta pentru Olympiacos joi, 9 ianuarie, împotriva celor de la Olimpia Milano, într-un meci din cadrul grupelor Top 16 din Euroliga masculină.
*Foto: rickyvaughn99.blogspot.com
U-BT Cluj primește un ajutor nesperat de la Hamburg Towers în lupta pentru...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
CSM CSU Oradea pierde la Sarajevo și își ia adio de la playoff-ul FIBA Euro...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
CSM CSU Oradea pierde la Sarajevo și își ia adio de la playoff-ul FIBA Euro...
U-BT Cluj primește un ajutor nesperat de la Hamburg Towers în lupta pentru...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!