Antwerp Giants a produs o nouă surpriză în preliminariile BCL și este la un pas de calificarea în grupe
21 ore în urmăDan Ioan: „Un meci pe care putem construi înainte”
23 ore în urmăA 5-a Supercupă pentru U-BT, Mihai Silvășan în continuare neînvins în meciurile cu trofeul pe masă
1 zi în urmăPatrick Richard, MVP-ul Supercupei: „Trebuie să construim pas cu pas”
1 zi în urmăMihai Silvășan: „Meciurile decisive nu sunt niciodată câștigate. Mă bucur pentru jucătorii mei”
1 zi în urmăEA Sports, compania care produce jocul video NBA Live 14, a ales ca imaginea acestei ediții să fie purtată de fundașul celor de la Cleveland Cavaliers, Kyrie Irving.
În vârstă de doar 21, Kyrie a impresionat în NBA încă de la început. În 2012 a fost desemnat Rookie of the Year, distincția pentru cel mai bun debutant iar în acest sezon a devenit un All Star. Cele menționate mai sus, plus talentul său debordant au dus ca Irving să fie pe coperta unui joc care se vinde în milioane de exemplare.
Ultimii doi jucători care au fost imaginea acestui joc au fost Tony Parker și Dwight Howard. EA Sports revine pe piață cu un joc dedicat NBA după ce au făcut o pauză de 3 sezoane. NBA Live 13 a fost anunțat, dar până la urmă nu a mai ieșit pe piață. Tot această a fost cea care a lansat primul joc video dedicat doar NBA-ul, și se întâmpla în anul 1995.
Pasionații baschetului nord american pot juca NBA Live doar pe Play-Station sau Xbox. Gilbert Arenas a fost ultimul jucător de pe coperta unui joc EA Sports pentru PC, în NBA Live 08.
2KSports este compania care produce acum un joc asemănător pentru PC. Aceștia au considerat că în acest an LeBron James este omul perfect pentru coperta lor.
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Evoluție excelentă pentru Emi Cățe în primul meci oficial de la revenirea l...
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Pentru al optulea sezon consecutiv, CSM Oradea va evolua în grupele FIBA Eu...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!