Stiri

Liga Balcanică - Adversari: Levski l-a transferat pe Djordje Micic

Adrian Micinic

Adrian Micinic
14.10.2013

Levski Sofia, adversarul Craiovei în prima etapă a Ligii Balcanice, a obținut semnătura lui Djordje Micic. Acesta vine din Polonia.

În sezonul 2012/13, Micic a jucat pentru PGE Turow și a avut medii de 7.4 puncte, 2.7 pase decisive, 1.9 recuperări în 42 meciuri disputate în campionatul polonez. De asemenea, a avut 17 meciuri disputate în Liga VTB cu medii de 10.7 puncte, 2.6 pase decisive și 1.9 recuperăr.

Sportivul în vârstă de 30 ani este originar din Serbia. El măsoară 1.96 metri și evoluează pe poziția 2. De-a lungul carierei a mai jucat pentru Igokea, Napredak, Ewe baskets Oldenburg sau PBG Basket Poznan.

Vicecampioana Bulgariei va fi prezentă la Craiova pentru meciul cu SCM Universitatea, programat pentru data de 17 octombrie.

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!