Stiri

Liga Endesa - Pete Mickael a semnat cu UCAM Murcia

Paul Olar

Paul Olar
11.01.2014

*Actualizat. Pete Mickael a devenit oficial jucătorul lui UCAM Murcia.

UCAM Murcia este aproape să-l legitimeze pe baschetbalistul Pete Mickael, anunță presa de specialitate din Spania. Americanul a bifat ultima oară prezențe în maieul celor de la FC Barcelona, formație de care s-a despărțit în luna aprilie din cauza problemelor de sănătate.

Alături de catalani, experimentatul fundaș a câștigat Euroliga în 2010 și a pus mâna pe două titluri de campion ale Ligii Endesa. În vârstă de 35 de ani, sportivul de peste ocean a evoluat de-a lungul carierei la Peristeri (Italia), Dynamo Moscova, Makedonikos (Grecia), Daegu Orions (Coreea de Sud) sau Tau Ceramica (Spania).

După ce a rupt contractul de formația "Blau-Grana", Mickael s-a întors în Statele Unite, iar revenirea sa pe parchet a fost pusă sub semnul întrebării. Acum, jucătorul ce măsoară 1.98 m se pregătește să revină pe parchet, el ieșind în evidență după o mică altercație cu Kobe Bryant.

Cei doi s-au întâlnit la turneul NBA Europe Live din 2010, când Pete a declarat că îi este net superior starului de la Lakers, provocându-l pe " The Black Mamba" la o confruntare 1/1. Bryant a refuzat propunerea, însă trebuie menționat că trupa din "Orașul Îngerilor" s-a interesat recent de serviciile lui Mickael.

*Foto: fcbarcelona.com

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!