Dinamo învinge la Sibiu și își deschide o ușă importantă la top 4 la finalul sezonului regulat
11 ore în urmăUnul dintre cei mai importanți baschetbaliști ai lui Olympiacos a fost implicat într-un conflict cu un fan al echipei adverse
14 ore în urmăDragan Petričević: „Arbitrajul a fost execrabil!”
15 ore în urmăMihai Silvășan: „Sunt foarte mândru de felul în care am luptat în a doua repriză”
19 ore în urmăDebut modest pentru Isiah Osborne în maioul lui Rapid București
19 ore în urmă
Deţinătoarea Cupei Franţei s-a impus cu greu, marţi seară, în deplasarea de la Cluj-Napoca, scor 85-81, debutând cu dreptul în noul sezon FIBA EuroChallange. Deşi "U" Mobitelco BT a condus s-a aflat la timonă o bună parte din timp, formaţia antrenată de Marcel Ţenter nu a putut face faţă aceluiaşi ritm până la capătul partidei.
Malcolm Delaney a fost cel mai bun jucător al oaspeţilor. Americanul ce evoluează pe postul de fundaş a încheiat partida cu 33 de puncte marcate, 4 pase decisive şi 3 mingi furate în 35 de minute petrecute pe parchet. La finalul jocului sportivul în vârstă de 21 de ani a declarat că a fost un meci greu în care campioana României nu i-a lăsat să îşi facă jocul obişnuit. Nu în ultimul rând Delaney a fost impresionat de atmosfera de la Cluj-Napoca.
A fost un meci greu, U Mobitelco a evoluat foarte bine. Nu ne-au lăsat să ne facem jocul obişnuit, a trebuit să luptăm împreună ca şi o echipă. Au jucat incredibil atât în atac cât ţi în apărare luptând până în ultimul moment, de aceea spun că partida a fost grea. Sunt fericit însă noi suntem echipa care este învingătoare. Am studiat adversarul şi planul nostru a fost să începem în forţă meciul, să luptăm, însă nu a ieşit chiar cum ne-am gândit însă a fost bine în cele din urmă. Atmosfera de aici e incredibilă, fanii sunt nebuni în bunul sens al cuvântului şi aduc multă energie în rândul jucătorilor clujeni ceea ce a facut partida şi mai grea. Atmosfera a fost intensă şi apăsătoare.
U-BT Cluj-Napoca o elimină pe Buducnost și se califică în sferturile de fin...
Buducnost, ultimul obstacol pentru U-BT Cluj în drumul spre al treilea sfer...
U-BT pierde dramatic meciul cu Budućnost din ABA
Iverson Molinar, eroul lui U-BT Cluj în meciul care a calificat-o în sfertu...
U-BT Cluj-Napoca o elimină pe Buducnost și se califică în sferturile de fin...
U-BT pierde dramatic meciul cu Budućnost din ABA
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!