Stiri

Meci strâns la Târgu Jiu între Energia și Astana

Radu Bărăian

Radu Bărăian
18.02.2015

BC Astana o conduce pe Energia Târgu Jiu la pauză cu scorul de 32-30 (18-12, 14-18), într-un meci din cadrul grupelor fazei „Last 16” din FIBA EuroChallenge

Din lotul pregătit de Antonis Constantinides, cei mai buni oameni în prima repriză au fost Andreas Glyniadakis cu 7 puncte și 4 recuperări, respectiv Nemanja Milosevic cu 6 puncte marcate și 5 mingi recuperate. De la Astana s-au evidențiat Rasid Mahalbasic și Luksa Andric, ambii cu câte 8 puncte și 4 recuperări. 

Vom reveni cu amănunte din Sala Sporturilor din Târgu Jiu!

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!