Benka Barloschky, după înfrângerea cu U-BT Cluj: „Este inacceptabil”
2 ore în urmăDaron Russell, principalul marcator al campioanei României în victoria cu Hamburg Towers
3 ore în urmăMihai Silvășan: „Cred că am controlat tot meciul. O victorie importantă”
3 ore în urmăU-BT Cluj-Napoca a obținut o victorie facilă pe terenul lui Hamburg Towers
14 ore în urmăA fost coș valabil la reușita decisivă a lui Mo Pratt? Video.
1 zi în urmă
Michael Ojo a decedat în cursul zilei de azi.
Pivotul nigerian al celor de la Steaua Roșie Belgrad s-a prăbușit pe teren în timpul antrenamentului și a fost transportat de urgență la spital, unde s-a stins din viață.
Red Star's basketball player, Michael Ojo, died today. Apparently, collapsed during training and dies in hospital. The cause is not yet known.
— Uros Popovic (@slowriot23) August 7, 2020
Such sad and shocking news. RIP, Michael ❤️ pic.twitter.com/yn6UtFBOuN
Până în momentul de față, cauza decesului sportivului de 27 de ani nu a fost făcută publică. Presa de specialitate din Serbia susține că este vorba despre un infarct miocardic.
Michael Ojo a jucat pentru echipa antrenată de Dragan Sakota în ultimele două sezoane și urma să bifeze al treilea an consecutiv alături de gruparea angrenată în Euroligă. Regretatul baschetbalist a mai jucat și pentru FMP Belgrad, de altfel, acesta și-a petrecut întreaga carieră profesionistă pe teritoriul Serbiei.
*foto: euroleague.net
Mihai Silvășan: „Asta este Liga Adriatică și e o lecție grea pe care trebui...
U-BT Cluj-Napoca pierde pe terenul lui KK Split, după o repriză secundă de...
Mihai Silvășan: „Sunt bucuros pentru victorie, însă într-un fel mă îngrijor...
U-BT Cluj-Napoca pierde pe terenul lui KK Split, după o repriză secundă de...
U-BT Cluj-Napoca a obținut o victorie facilă pe terenul lui Hamburg Towers
U-BT Cluj-Napoca, în vizită la o fostă campioană europeană în a patra etapă...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!