CSU Sibiu continuă forma bună și o învinge clar pe CSM Ploiești
2 ore în urmăCharlotte Hornets mai are nevoie de un singur succes pentru a-și egala cea mai lungă serie de victorii din istorie
9 ore în urmăProblemele cu care s-a confruntat U-BT la ultimul meci din sezonul regulat al Ligii Adriatice
9 ore în urmăMihail Miseailo, la cel mai bun meci al carierei în LNBM
10 ore în urmăMihai Silvășan, după ultimul meci din sezonul regulat din Liga Adriatică: „Aveam mare nevoie de victoria asta”
10 ore în urmă
U-BT Cluj-Napoca a înregistrat cea mai clară victorie din actuala stagiune, în toate competițiile, și a bifat al doilea succes consecutiv în BKT Eurocup. Campioana României s-a impus la pas împotriva lui Hamburg Towers, cu scorul de 95-76, în Germania.
Mihai Silvășan, antrenorul principal al alb-negrilor, consideră că elevii săi au controlat meciul din primul până în ultimul minut și este de părere că defensiva a făcut diferența în favoarea echipei sale. Silvă este fericit pentru victorie, însă este deja cu gândul la meciurile care o așteaptă pe U-BT în luna noiembrie.
„Tocmai am încheiat o lună foarte grea, cu șase meciuri în deplasare. Nu a fost ușor pentru noi, dar am rezistat și am încheiat cu o victorie importantă pentru noi, în deplasare. Cred că am controlat tot meciul, însă în primul sfert am permis câteva puncte ușoare pe contraatac, dar din al doilea sfert am fost mai atenți în apărare, iar asta a făcut diferența.
Sunt mulțumit de această victorie, ne bucurăm de ea, dar mergem mai departe, fiindcă ne așteaptă meciuri grele. Acum vom avea patru meciuri acasă, de care ne vom bucura alături de fanii noștri”, a spus tehnicianul, potrivit site-ului oficial al clubului.
Pentru U-BT Cluj-Napoca urmează un nou test dificil în Liga Adriatică, împotriva lui KK Igokea, în BTarena (1 noiembrie).
*Foto:U-bt.basketball
U-BT Cluj-Napoca are parte de primul „do or die” al sezonului
U-BT Cluj-Napoca trece de Borac Cacak pentru a întrerupe seria de cinci eșe...
Programul meciurilor lui U-BT Cluj în Top 8 din Liga Adriatică
U-BT Cluj, învinsă de Hapoel Ierusalim după o repriză de prelungiri
Slask Wroclaw a reușit una dintre marile surprize ale începutului de an în...
Kris Richard l-a egalat pe cel mai bun marcator din istoria FIBA Europe Cup
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!