Olympiakos semnează un fost campion din NBA în 2014
6 ore în urmăCorona Brașov încheie o serie de două înfrângeri consecutive după victoria de la Galați
6 ore în urmăVictorie fără emoții pentru CSA Steaua București în fața lui Rapid București
7 ore în urmăDinamo revine pe final pentru a câștiga cu FC Argeș, în primul meci al sezonului în Ștefan cel Mare
7 ore în urmăCSU Sibiu ajunge la trei victorii consecutive
8 ore în urmăLos Angeles Lakers a ajuns la un acord cu antrenorul Mike Brown privind postul rămas vacant după retragerea lui Phil Jackson. Cunoscut ca fiind un specialist al defensivei Brown are la activ o finală pierdută în calitate de antrenor al lui Cleveland Cavaliers.
În vârstă de 41 ani, Brown şi-a încheiat aventura alături de Cleveland în urmă cu aproximativ un an. În cinci sezoane pe banca lui Cavs, unde l-a pregătit de LeBron James, Brown a adunat 272 victorii şi 138 înfrângeri. În această perioadă Cleveland a disputat finala NBA în anul 2007, precum şi alte două finale de conferinţă.

Brown devine cel de-al 22-lea antrenor principal din istoria lui Los Angeles Lakers. Californienii au încheiat sezonul 2010/11 după ce au fost surclasaţi cu scorul de 4-0 de către Dallas Mavericks. De asemenea, Mike Brown va fi al 6-lea antrenor în NBA pentru Kobe Bryant, superstarul actualei echipe Lakers.
Potrivit unor surse neoficiale Brown a luat legătura cu Ettore Messina, antrenorul italian care a antrenat în prima parte a acestui sezon competiţional pe Real Madrid. Messina ar putea prelua funcţia de asistent la formaţia californiană. Cei doi se cunosc foarte bine, Mike Brown fiind oaspetele lui Messina de fiecare dată pentru 2-3 săptămâni în ultimele şase veri. Messina ar fi purtat discuţii pentru un post similar la San Antonio Spurs, echipă alături de care a petrecut o săptămână în luna martie a acestui an.
U-BT Cluj primește un ajutor nesperat de la Hamburg Towers în lupta pentru...
Câți spectatori au fost prezenți la meciul dintre U-BT Cluj și Dubai Basket...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
U-BT Cluj-Napoca pierde la Ljubljana, după un meci nebun cu Cedevita Olimpi...
CSM CSU Oradea pierde la Sarajevo și își ia adio de la playoff-ul FIBA Euro...
U-BT Cluj primește un ajutor nesperat de la Hamburg Towers în lupta pentru...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!