Mohamed Dabone, prodigiul Barcelonei, și-a făcut debutul la seniori la doar 13 ani
1 oră în urmăVideo. Cum au sărbătorit turcii după victoria uriașă cu Grecia
1 oră în urmăErgin Ataman consideră că Giannis Antetokounmpo nu este un jucător dificil de anihilat în baschetul european
12 ore în urmăEuroBasket 2025. Echipa ideală a semifinalelor de la Riga
13 ore în urmăLupta pentru trofeul de la EuroBasket 2025 se dă între Turcia și Germania
14 ore în urmăRay Allen, cel mai bun marcator de coșuri de la distanță din toată istoria ligii profesioniste de baschet masculin, a părăsit pe Boston Celtics cu destinația Miami Heat.
În vârstă de 37 ani, Allen va avea un contract pe durată de trei sezoane în valoare totală de 9 milioane dolari. El era așteptat să semneze cu Boston în condițiile în care Kevin Garnett a semnat un nou contract cu verzii. De asemenea, aceștia îi prelungiseră contractul lui Brandon Bass. De asemenea, Boston a reușit să-l înregimenteze pe Jason Terry, un veteran cu bogată experiență în playoff, având două finale jucate și chiar un titlu NBA câștigat.
Celtics i-au oferit mai mulți bani, 12 milioane dolari pentru doi ani, în vreme ce Memphis Grizzlies i-ar fi putut oferi chiar și 5 milioane dolari pe sezon pentru un contract pe patru ani. Însă Ray nu s-a întâlnit deloc cu Memphis și Minnesota, în vreme ce Los Angeles Clippers a renunțat să-l mai curteze după ce l-a înregimentat pe Jamal Crawford.
Astfel se sfârșește epoca Big Three în Boston, după cinci sezoane în cadrul cărora Allen a jucat alături de Paul Pierce și Kevin Garnett. Ray va juca alături de mai tinerii Dwyane Wade, LeBron James și Chris Bosh. Prin legitimarea țintașului campioana în exercițiu își fortifică lotul de jucători având practic în continuare prima șansă la un nou titlu NBA.
Citiți și
Mareks Mejeris și-a găsit echipă după participarea la EuroBasket 2025
Germania avansează în semifinalele EuroBasket 2025 după ce învinge Slovenia
Programul meciurilor din careul de ași de la EuroBasket 2025
Echipele din Israel își vor disputa meciurile de pe teren propriu din Eurol...
Germania avansează în semifinalele EuroBasket 2025 după ce învinge Slovenia
Sasu Salin, după victoria cu Serbia: „Noi ne așteptam la asta”
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!