Travante Williams și-a luat rămas-bun de la CSM Oradea și își va continua cariera în Franța, la Le Mans
7 ore în urmăSUA a devenit campioană mondială la categoria U19 masculin
9 ore în urmăKalif Young și-a prelungit contractul cu CSM Oradea până în 2026
11 ore în urmăDonatas Tarolis s-a despărțit de CSM Oradea și revine în Lituania
2 zile în urmăAinars Bagatskis: „Consider că tragerea la sorți nu este nici rea, nici bună”
2 zile în urmăTelenovela transferului lui Nikola Mirotic a luat sfârșit în cele din urmă. Baschetbalistul muntenegrean cu cetățenie spaniolă a ales să joace pentru Olimpia Milano, după ce a fost în tratative cu mai multe echipe din Euroligă.
Inițial, toate zvonurile dădeau transferul lui Mirotic la Partizan Belgrad ca sigur. Echipa deja își făcea planurile pentru a construi lotul în jurul baschetbalistului de poziția patru, dar acesta a ales să refuze din cauza amenințărilor primite de la fanii din Serbia.
De asemenea, jucătorul de 33 de ani a mai fost curtat și de Steaua Roșie și Panathinaikos Atena. Deși mai avea doi ani de contract cu Barcelona, formația catalană nu avea planuri de viitor cu el, astfel că contractul său a fost reziliat.
Mirotic și-a petrecut ultimele patru sezoane jucând în Spania, la Barcelona. El a câștigat două titluri în Peninsula Iberică și două Copa del Rey. Muntenegreanul și-a început cariera la Real Madrid, unde a jucat preț de șase sezoane înainte de a face pasul spre NBA. În liga de peste ocean, el a evoluat pentru Chicago Bulls, New Orleans Pelicans și Milwaukee Bucks.
Conform jurnaliștilor de la BasketNews.com, Olimpia Milano este în tratative cu un alt jucător cu un palmares bogat. Italienii vor să îl aducă pe John Wall în Europa, după ce acesta nu și-a găsit încă un contract în NBA.
*foto:
Donatas Tarolis s-a despărțit de CSM Oradea și revine în Lituania
U-BT Cluj-Napoca și-a aflat adversarii din noul sezon al BKT EuroCup
Ainars Bagatskis: „Consider că tragerea la sorți nu este nici rea, nici bun...
CSO Voluntari va participa pentru al treilea sezon consecutiv în ENBL
U-BT Cluj-Napoca și-a aflat adversarii din noul sezon al BKT EuroCup
CSM Oradea și-a aflat traseul în preliminariile Basketball Champions League
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!