Othello Hunter aduce victoria pentru Maccabi Tel Aviv pe terenul lui Fenerbahce. Video

Othello Hunter a decis meciul de la Istanbul dintre Fenerbahce și Maccabi Tel Aviv cu un coș marcat cu 2.6 secunde rămase de joc, după o pasă direct din repunere. Formația din Israel avea să se impună cu scorul de 78-77.

Niciuna dintre cele două echipe nu a avut un avantaj mai mare de 8 puncte iar pe parcursul primelor trei sferturi s-au succedat la conducere. Maccabi s-a desprins la 71-63 cu 6 minute rămase de joc. Trupa lui Obradovic a revenit în meci și a condus în două rânduri la limită în ultimele 65 de secunde. Coșul lui Hunter din pas lui Angelo Caloiaro a decis totul iar fără time-out, Fenerbahce nu a mai putut pune probleme. Othello Hunter și Deni Avidja a fost cei mai buni marcatori pentru echipa israeliană, fiecare cu 13 puncte. Derrick Williams a fost principalul remarcat al gazdelor cu 22 de puncte și 8 recuperări.